Avatar uživatele
iceT

Mělo na vás mikulášské strašení čertem v dětství negativní vliv?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, pusinka50, bolak, briketka10, anonym, Lordcruss, gecco před 3792 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ani náhodou. Čert byl vždy více slyšet, než vidět a to stačilo.
Dnes se neblahé působení čerta na psychiku dětí všude řeší, ale pokud by se takto čerti chovali i dnes, řešit by nebylo co !
Doplňuji:
Dokonce se to dělalo i bez čerta (‚ztratil se‘) tak, že se před dveřmi řinčelo jeho řetězem a vydávaly čertí zvuky, dovnitř šel jen zbytek party. A šlo to, účel byl splněn 😁

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Já se ho strašně bál, ale zas byl hodnej že vždycky dones uhlíčko a bylo čím zatopit. Jinak mám do dnes nedůvěru k lidem tmavší pleti, ověšených řetězy co místo normální plynulé češtiny jen něco halekaj…tak nevím jestli je to z toho.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Pamatuji si prvního Mikuláše a čerta s andělem dodnes. To mi byly tak 4 roky a byla jsem tak vystrašená, že naučenou básničku jsem koktala a nebylo mi nejspíš pořádně rozumět. Měli jsme úžasnou babičku, která nás dokázala na čerta tak dokonale připravit, že ten už se nemusel vůbec snažit a dojem z něj byl dokonalý.
Nejvíc jsem všechny pobavila, když chtěl čert strčit staršího bratra do pytle, že ho odnese do pekla. Tak jsem začala brečet, že tam půjdu s ním, aby mu tam nebylo smutno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Když jsem jako malá byla u známých a musela jsem říkat básničku, jazyk se mi tak nějak zašprc a ani nevím, jestli jsem ji doříkala do konce. Co si ale pamatuji, jak v našem baráku řinčel čert řetězy a běžel z vrchního patra směrem dolů k nám a rodiče mi řekli, že běží pro mě. Hned jsem zabouchla domovní dveře a držela je zevnitř vší svojí silou, taťka mi pomáhal a já strachy potentočkovaná jsem je držela zapírajíce se o paty, aby k nám dveře neprorazil, vidím to jako dneska:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Asi né, ale je to vtipná připomínka. Máma mi vyprávěla, jak to s tátou zařídili. Prej to měl zajistit, ale asi se nevyvedlo a mamka mu řekla, ať udělá aspoň něco, tak zřejmě jakoby zacinkal za dveřmi. Já byla ve svým podkrovíčku a křičela jsem přes mřížku: „Ať sem nechoděj, ještě by nám zašpinili naši novou kuchyň!“, načež táta řek:„Tak asi běžte pryč, Kačenka vás tady nechce,“ opět zacinkal a bylo po problému :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek