iceT

Mělo na vás mikulášské strašení čertem v dětství negativní vliv?

Nejlepší odpověď
www

Ani náhodou. Čert byl vždy více slyšet, než vidět a to stačilo.
Dnes se neblahé působení čerta na psychiku dětí všude řeší, ale pokud by se takto čerti chovali i dnes, řešit by nebylo co !
Doplňuji:
Dokonce se to dělalo i bez čerta (‚ztratil se‘) tak, že se před dveřmi řinčelo jeho řetězem a vydávaly čertí zvuky, dovnitř šel jen zbytek party. A šlo to, účel byl splněn 😁

Další odpovědi
bolak

Já se ho strašně bál, ale zas byl hodnej že vždycky dones uhlíčko a bylo čím zatopit. Jinak mám do dnes nedůvěru k lidem tmavší pleti, ověšených řetězy co místo normální plynulé češtiny jen něco halekaj…tak nevím jestli je to z toho.

anonym

Pamatuji si prvního Mikuláše a čerta s andělem dodnes. To mi byly tak 4 roky a byla jsem tak vystrašená, že naučenou básničku jsem koktala a nebylo mi nejspíš pořádně rozumět. Měli jsme úžasnou babičku, která nás dokázala na čerta tak dokonale připravit, že ten už se nemusel vůbec snažit a dojem z něj byl dokonalý.
Nejvíc jsem všechny pobavila, když chtěl čert strčit staršího bratra do pytle, že ho odnese do pekla. Tak jsem začala brečet, že tam půjdu s ním, aby mu tam nebylo smutno.

pusinka50

Když jsem jako malá byla u známých a musela jsem říkat básničku, jazyk se mi tak nějak zašprc a ani nevím, jestli jsem ji doříkala do konce. Co si ale pamatuji, jak v našem baráku řinčel čert řetězy a běžel z vrchního patra směrem dolů k nám a rodiče mi řekli, že běží pro mě. Hned jsem zabouchla domovní dveře a držela je zevnitř vší svojí silou, taťka mi pomáhal a já strachy potentočkovaná jsem je držela zapírajíce se o paty, aby k nám dveře neprorazil, vidím to jako dneska:-)

RyuzakiKate

Asi né, ale je to vtipná připomínka. Máma mi vyprávěla, jak to s tátou zařídili. Prej to měl zajistit, ale asi se nevyvedlo a mamka mu řekla, ať udělá aspoň něco, tak zřejmě jakoby zacinkal za dveřmi. Já byla ve svým podkrovíčku a křičela jsem přes mřížku: „Ať sem nechoděj, ještě by nám zašpinili naši novou kuchyň!“, načež táta řek:„Tak asi běžte pryč, Kačenka vás tady nechce,“ opět zacinkal a bylo po problému :)