čert a mikuláš

kdy se letos slaví čert a mikuláš.

Nejlepší odpověď
annas

Svátek svatého Mikuláše připadá na 6. prosinec a oslava tohoto svátku je spojena s rozdáváním dárků dětem. Mikuláš v doprovodu anděla a čerta chodí většinou v předvečer svátku (v noci z 5. na 6. prosince). Mikuláš oblečený do biskupského hávu nosí dlouhý bílý vous a společně s andělem roznášejí dárky, čerti se starají o symbolické „trestání“ a „strašení“ zlobivých dětí.

Další odpovědi
kenyrts

5.prosince to je sobota tento týden.

eva

Pravidelně 5.prosince.Loni mě můj syn strachy tak pomačkal,že se nám narodila dcera o týden dřív,7.prosince 🙂