autacek

Mělo by být cenzurování a zamlčování podstatných informací v době pandemie považováno za trestné?

Odpovědi
Edison

To jsou dvě různé věci. Bohužel nevíš přesně, co je cenzura. Dokonce nemáš ani tušení, co absolutní nezamlčování může udělat s panikou.

anonym

Já osobně jsem z těch kdo by raději znali nepřikrášlenou pravdu celou, ale bohužel si také plně uvědomuji, že většina národa s pravdou nakládá poněkud kreativně – a tím nemyslím jen pisálky bulváru, takovým amatérským bulvárním redaktorem je dnes totiž pomalu kdokoliv kdo vleze na facebook. Lidi si rádi vyzobávají ze sdělení jen extrémy, jejich pravděpodobnost neřeší, vytrnou věc z kontextu už kolem toho omílají a přiživují všemožné konspirační teorie a absurdně eskalované katastrofické scénáře. Nesdělit veřejnosti určitou část pravdy je do jisté míry nutná prevence nekontrolované paniky způsobené právě tím sprostým bulvárním šotkem v každém z nás.

Asi by to nemělo zajít tak daleko jako v číně, ale do určité míry to je třeba filtrovat.