Muffinaa

Existuje sloveso „vykorektorovat“ nebo „vykorektovat“ od slova korektor/korekce?

Měla bych dotaz

Nejlepší odpověď
annas

Výraz se používá na netu, ale není vhodný.

Jinak se používá provést korekturu: Např. jazykovou, autorskou atd.

Jde o tzv. multiverbizace- místo jednoslovného pojmenování např. (z)korigovat = provádět či provést korekci.

Další odpovědi
Ametyst

To slovo zní. “korigovat”, od slova korekce.

quentos

Určitě ne; je ještě třeba zdůraznit, že je rozdíl mezi korekcí (výrobku, zraku, čočky) a korekturou (textu).

Kepler

Myslím, že je to jeden z dalších patvarů „moderní češtiny“, která je teď v módě. Když něco podobného slyším, otvírá se mi kudla v kapse.

Arne1

Fujtajblové patvary

elkon

Česky bych řekl – upravit, usměrnit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.