Hufnágl

Měla by jít Policie ČR příkladem?

Dnes odpoledne jsem vyjel do vzdáleného městečka. Když jsem projížděl vsí, dohnali mne policajti bez majáku a výstražných světel a protože silnice vedla několik km zatáčkami, neměli možnost mne předjet, ale ve zpětném zrcátku jsem pozoroval, jak stříhají zatáčky, vjíždějí do protisměru. Já jel rychlostí podle možností a schopností, ale ten vzadu to nevydržel a bez použití ukazatele směru, to střihl přes zatáčku (rozhled tam byl) a zvyšující se rychlosti zmizel za horizontem.

A co vy, řidiči i řidičky, také jste narazili na takové policisty?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Když jsem byl mniohem mladší, předpokládal jsem, že benga jsou takoví šmejdi díky zhovadilé totalitní společnosti. Teprve později jsem pochopil, že lidský odpad se nachází ve všech režimech a za každých okolností.

Asi takhle – jsou i takoví, kteří mezi ta prasata vstoupí z idealistických důvodů (nakrmeni propagandou jako detektivky apod.), zkraje slušní a poctiví. No a pak jsou 2 možnosti – buď zůstanou slušní a poctiví, tudíž od fízlů odejdou (časteji „jsou odejiti“) NEBO se z nich stanou stejná prasata, jako ti ostatní. :(

Další odpovědi
Kelt

No lepší by bylo natočení této akce a dát to tady na youtube. Někde se policisté nechovají nejlépe.

df

Rozhodně ano. Hodně z nich si na policajty pouze hraje a vůbec tam nemají co dělat. Neuvědomují si, že je to velká zodpovědnost a poslání a tímto svým chováním snižují důvěryhodnost v tento institut. Dělat takovou práci jen abych měl nějaké slušné zaměstnaní, abych mohl machrovat a ukazovat jakou mám nad tebou moc, rozdávat pokuty za porušení silničních předpisů, které sám mám u zadku? Nevím nevím.

Ametyst

Kdyby zapnuli majáček, usnadnili by si cestu. Mám opačnou zkušenost, ze se vlečou zasněženou silnicí do kopce a já neumím jezdit na dvojku. Předjedu je a modlím se, aby nepřidali plyn. Nejhorší jsou vyděšení řidiči, co když vidí policejní auto, dupnou na brzdu i na rovné hlavní silnici. Strach a nejistota za volant nepatří.

zjentek

Znám pouze vzorné policisty, kteří jsou si odpovědně vědomi toho, že pokud nebudou příkladně pomáhat a chránit, tak na ně naši zhora nakleknou a je po výsluhách.

„Já jel rychlostí podle možností a schopností“… Kolik to tak může v tvým případě bejt? D;D;D;

mosoj

Zajímavé. Jezdím téměř každý den a hovado neminu. Policisté to ale nejsou. Takové postihy, které policisté dostávají za způsobení dopravní nehody by jsi nechtěl. Za sebemenší zranění které způsobí poškozenému při dopravní nehodě přijdou na dva roky o řidičský průkaz a finanční postih je také nemine. Mám osobní zkušenost z loňského roku, kdy jsem byl účastník dopravní nehody kterou způsobil policista. Nahlásil jsem mírné zranění. Policista s manželkou za mnou několikrát byli prosit, abych to zranění odvolal. Že prý jim ztráta řidičáku zkomplikuje péči o děti. Zranění jsem odvolal, neboť mně policista v životě neublížil! Kdo se bojí policistů, nemá čisté svědomí.

Kryšpín

Mám starší plechovku jenom 150 kW, ale když zjistím ve zpětném zrcátku rychleji jedoucí vozidlo které je již blízko bliknu pravou směrovkou a umožním předjetí i když je to Trabant na př. jel jsem okolo stovky rovinka a v zrcátku Trabant, který topil pod kotlem měl podle odhadu 160–180 jen se mihnul, jenom jsem postřehl přilbu a ochranný rám.

Smack

Policii se nedá věřit a když potřebuješ opravdu pomoct tak nepomůže, policie je jako mafie, když mají s někym problém tak ho zmlátí a psychicky vydepta a nikde se právně nedovolaš, zažil sem policejní napadení a když přijela Urna tak mě a moji rodině něco Pichlí za krk a vymejvali nám mozek že se nic nestalo a že to byla chyba a že se moc omlouvají. (Policie a Urna je na tom podobně jako teroristi,ubližují rádi lidem)

aliendrone

Kryšpín>>> Tvá odpověď je sice trochu off topic, ale i tak BRAVO!!! Tohle je SPRÁVNÉ jednání! Já jednám stejně tak. Nechápu, proč VYPATLANÍ degeši, kteří jedou maximálkou – dejme tomu 30 – když vidí, že někdo za nimi jede rychleji (a nepředpisově) nejen že neumožní předjetí, ale doslova v tom VYLOŽENĚ BRÁNÍ! :( :( :(

No a co, že je to Trabant a já mám pod kapotou 2 turba, no a co že jede nepředpisově? Je to snad moje věc? Vím já z jakého důvodu (možná pitomost, možná jde o život) jede tak, jak jede?

Už jen z pragmatických důvodů takového řidiče pustím, je LEPŠÍ pospíchálka pustit, než to do mě ve stresu narve. Útěcha, že to bude jeho vina mi přijde DOST slabá. No co mi to udělá, když ho pustím? Jak mi to uškodí? NIJAK! To jen HOVADA s malým pérem si léčí komplexy a neumožní předjetí. :( :( :(

Hufnágl

Mosoj
Policista s manželkou za mnou několikrát byli prosit, abych to zranění odvolal.
Ale nepíšeš, kolik ti přiteklo na účet!

Hufnágl

zjentek
Má rychlost byla uzpůsobená dopravními značkami „Začátek obce“/ „konec obce“. Rovněž jsem snížil rychlost před vjezdem na most a pochopitelně jsem nepodcenil schopnost jízdě po namrzlé vozovce a v úsecích, kde byla silnice ošetřená posypem. Asi tak.

zjentek

No tak potom šlo o sfiňárnu a posádka by měla být popohnána k zodpovědnosti. Ovšem bez žalobce není soudce, jak se praví.

hapiky

Aliendrone: Ona zhovadilá totalitní společnost pokračuje dále, pouze bez té totalitní. To, co si dnes a v minulosti státní úředníci dovolují, je ještě větší zhovadilost než kdysi a nedokonalé či vyloženě špatné zákony je v tom ještě kryjí. Že se ještě někdy jedná o důchodce, kteří nic nemají, jen jakž takž přežívají, je to do nebe volající.(Exekuce pro korunu apod.).

aliendrone

JJ, lze to shrnout do jediného souvětí:
„Systém zhovadilé totality jsme nahradili systém totální zhovadilosti!“ ;) :)