Marty Koller

Měl někdo někdy z vás otravu vitamíny?

Jedná se hlavně o vitamíny D, C.

Odpovědi
Drap

Vitamíny A a C se nelze otrávit. Nadměrné množství tělo nepřijme. Může ti být pouze nevolno. Některými to ale možné je. Myslím, že vitamínem A a také K.

da ny

Vzhledem k tomu, že 80% populace trpí deficitem vitamínů a prvků, předávkování je vzácným jevem.
Ten kdo doplňuje vitamíny a prvky, většinou ví proč a zajímá se o to jak. Aby jeho úsilí nebylo zbytečné a neplýtval penězi.
Preventivně u nás do sebe cpe vitamíny málokdo. Tělo hlásí nedostatek paliva včas, ale nikdo se nezajímá, neví, nikdo nás to přirozeně neučí. Doktoři jen zřídka.
Až nemocný člověk, člověk s obtížemi, se dozví, co mu chybí a proč onemocněl. Někteří lékaři to vědí a z krve zjistí nedostatek/deficit. Mnoho jich není. Medicína řeší patologické jevy, následky. Zřídka se pídí po příčině.

Lotr2008

Já měl jednou skoro otravu alkoholem, od te doby jsem obezřetný. Musis v tomto ohledu byt opatrný.

Gus_Fring

Předávkováním vitaminem je velice, opravdu velice, náročné. Stejně tak B. Oba jsou totiž rozpustné ve vodě a tak to vyčůráš. Ale vitaminy rozpustnými v tucích (A,D,E,K) to tak těžké není. Já osobní zkušenosti nemám.

Rokio

To je trochu protimluv. Jak se člověk může otrávit dobrou věcí?

Dochy

Rokio: Jsou to všechno biologicky aktivní látky. Málo je špatně a hodně také. Málo kyslíku a udusíš se. Hodně kyslíku – poškození plic, mozku a dalších orgánů…

Dochy

Drape, tohle: „Vitamínem A… se nelze otrávit… některými to možné je. Myslím že vitamínem A …“ je jako co??? 😉

Marty Koller

Rokio: ano může a dost ošklivě