Alešek Fialů

Měl bych si koupit na krk obojek? Jak se takové obojky nosí kolem krku?

Zdravím,
přemýšlím nad tím, zda bych si měl obojek s hroty a nosit ho na krku. Rockovou hudbu neposlouchám, nejsem na kluky, jenom nevím zda bych v tom obojku nevypadal jako teplouš. Občas jsem viděl, že nějaký ten ozdobný obojek měla holka na krku, u kluka jsem ho vůbec neviděl (ale prý je někteří kluci taky nosí). Nevím, proč ty obojky nosí, ale já bych ho chtěl kvůli pocitu mít něco kolem krku. Jak těsně ke krku se vůbec nosí aby mě to neškrtilo? A ještě jedna věc – jednou jsem jel se školou do Letňan a jedna holka z nižší třídy měla na krku koženkový obojek s kroužkem. Když jsme přijeli zpátky, tak mi ho půjčila na chvilku vyzkoušet – byla to docela sranda :D Už mi táhne na 19 let. Jaký na to máte názor vy? Děkuji.
Aleš Fiala

Odpovědi
da ny

Proti gustu, žádný dišputát. Zverimexy mají stále otevřeno.
Změřte si krk, aby nebyl příliš malý a neměl jste „odkvený mozek“.
Je to na nějaký čas prostá forma šperku. Pozor na materiál a možné alergické reakce na některé materiály.
Chcete chodit na procházku s partnerkou/ka­marádem po 21. hodině?
Možná za to v ČR nedostanete pokutu, v Americe ano.
:)

autacek

V 19 letech by sis měl pořídit nejlépe ten elektrický. Ovladač dej slečně, aby tě měla pod kontrolou.

A tohle má volební právo.

led

Pýtate sa „Jaký na to máte názor vy? "
Pred 4096 dňami som tu položila otázku "Proč nosí holky (někdy i kluci) obojky?“ niekoľko vtedajších členov odpovedalo https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nosi-holky-nekdy-i-kluci-obojky

Pýtate sa „Měl bych si koupit na krk obojek?“
Odpoveď: Ste dospelý, čo nosíte na sebe je vaše rozhodnutie.
My za vás nerozhodujeme. Je veľa druhov šperkov náhrdelníkov od úzkych textilných stužiek, retiazok až hrubých reťazí až po kožené, či kovové v rôznych veľkostiach, ktoré aj s istým nadhľadom by sme mohli považovať za obojok… https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=%C5%A0per­ky+na+krk&tbm=is­ch&chips=q:%C5%A1per­ky+na+krk,onli­ne_chips:n%C3%A1hrd­eln%C3%ADky&cli­ent=avg&hl=sk&sa=X­&ved=2ahUKEwjPlv3H-5_uAhUMrKQKHU-gD-UQ4lYoBnoECAEQ­Hw&biw=1007&bih=1130 Je to vyjadrenie istého životného pohľadu na život, na svet.
Možno práve náhrdelníkom z vášho obrázku chcete vyjadriť svoj názor na život, alebo ukázať symbolický protest občana – „otroka doby“ voči dnešnej spoločnosti. Nie ste prvý, nie ste ani ijedinelý. V každom prípade počítajte s tým, že používanie takéhoto „šperku“ vzbudzuje pozornosť verejnosti na vašu osobu. Často posmešnú, sústrastnú, ale aj hlavne mladými, hľadajúcimi svoju životnú cestu, schvaľovaciu a závistlivú.
V prípade obojkov je rozhodujúci aj istý detail. Ak tam je aj krúžok na prichytenie vodítka, retiazky a podobne, ide o prvok poroby, symbol podriadenosti „obojok otroka“. V tom prípade nejde o šperk.

Ak sa rozhodnete váš šperk nosiť, z bezpečnostných dôvodov po jeho nasadení musíte byť schopný medzi obojok a krk bez problémov strčiť aspoň dva prsty.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.