Avatar uživatele
led

Proč nosí holky (někdy i kluci) obojky?

Někdy na ulici vidím holku, nebo kluka s obojkem na krku. Někdy textilní, někdy kožený. Co v tom vidí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra před 5291 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sally

Je to moderní pankáčský styl. Je v tom samozřejmě i snaha být originální a šokovat lidi.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lopp

To se spíš zeptejte těch, kteří ten obojek nosí. Každopádně já bych v tom také viděla určitou snahu něčím se odlišovat od ostatních nebo i protest proti modernímu světu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nikolkap

Protože si myslí že je to moderní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
já..:P

prostě se chtějí odlišovat od tohoto světa..a dát všem najevo že móda je jim ukradená..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nonnel

Já si myslím že to je tím, že pán se mu ztratil a on se zatím zatoulal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Obojky na krku jsou pro některé lidi formou módního vyjádření. Mohou být součástí určité subkultury (jako goth, punk či emo) nebo módního trendu.

Někdy mohou obojky značit i symbolickou spojitost či podřízenost v rámci určitého vztahu. V BDSM komunitě může obojek značit podřízenou pozici a lze ho chápat jako dohodnutý symbol mezi partnery.

Důležité ale je, že ne každý, kdo nosí obojek, je součástí těchto subkultur nebo má takovou dohodu s partnerem. Pro mnoho lidí je to prostě jen doplněk, který se jim líbí a chtějí ho nosit. Je tedy důležité neudělovat automatické soudy na základě takového módního doplňku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek