Avatar uživatele
zjentek

Měl bych se se státem soudit, když jeho instituce po mě vyžadují adresu pobytu, kterou mít nemusím?

Řidičák zbrojní pas občanka doklady podnikání cokoli… Tam všude po mě nesmyslně vyžadují adresu bydliště která není povinná. Bez uvedení nepovinné adresy nejsou ochotni vycházet vstříc a bez dalšího přestávají plnit své povinnosti státních zaměstnanců.

Zajímavá 0 před 661 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Něco závažného se ti stane, když uvedeš úřadům svoji adresu? Zbytečně machruješ.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kazatel

Vždycky máš néjakou adresu a pokud nemáš, dostaneš ji přidělenou na ohlašovně pobytu. Tu pak používáš a paradoxně ti tam chodí i pošta.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Nesmyslná otázka, ano, občan nemusí mít trvalý pobyt , ale ten se na ŘP ani zbrojní průkaz neuvádí! Na ŘP se neuvádí ani místo pobytu. U zbrojního průkazu místo pobytu logicky uvádí, aby bylo jasné, kde je možné jít zkontrolovat dodržování povinnosti majitele. např, na uložení zbraní (bez možnosti kontroly by ta povinnost ani v zákoně nemusela být …)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Elkon, nechci jen povinnosti, chci i práva 🤷‍♂️

Avatar uživatele
Filip84

Kazatel: stačí zrušit trvalý pobyt, pak můžeš mít občanský průkaz i pas bez uvedeného trvalého pobytu (když žádný nemáš), nemusíš platit zdravotní pojištění (ale taky, pokud nepracuješ, musíš platit veškerou lékařskou péči, kterou vyčerpáš, nebo si platit zdravotní pojištění jako cizinec, tj. za cca dvojnásobnou sazbu), a pokud ti vyprší platnost řidičského průkazu, nemůžeš žádat o nový, takže budeš bez řidičského průkazu. Můžeš, každý strůjcem svého ne/štěstí, má to svá positiva i negativa. Stát není opatrovací ústav.

Avatar uživatele
zjentek

Tak si povídejte mezi sebou. Však nemusíte mi odpovídat, na co se ptám 🤷‍♂️ … 🐔

Avatar uživatele
elkon

Tak se neptej na hovadiny.

Nový příspěvek