antiwar

Měl by sklon osy Země 0 stupňů negativa?

Nejlepší odpověď
beer

„Pokud by se sklon rotační osy Země blížil 0°, Slunce by bylo v zenitu vždy v oblasti na rovníku a ani na pólech by nedocházelo k polárním nocím/dnům. Podnebí, srážky a průměrné teploty byly určeny pouze zeměpisnou šířkou (bez ohledu na roční období) a formy života na Zemi by neměly důvod přizpůsobovat se změnám ročních období, neboť by tyto nenastávaly.“
Z toho vyplývají veškerá negativa ))

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sklon_ro­tační_osy#V.C3­.BDznam_m.C3.A­Dry_sklonu_ro­ta.C4.8Dn.C3.AD_o­sy_u_Zem.C4.9B

Další odpovědi
anonym

Nestřídala by se roční období (podnebí by bylo stálé) – bylo by to negativní a nebo pozitivní?
😉

led

Došlo by k zmene geofyzikálnych javov, tým aj k zmene ich pôsobenia na živý organizmus.
Pre súčasný život by táto zmena klímy znamenala dlhý čas na úpravu ich organizmu. Pre niektoré živé organizmy by to mohlo znamenať zánik, následne by so objavily nové.
Je to negatívne, či pozitívne. Pre zanikajúce organizmy určite negatívne, pozitívne to môže byť len pre tie, ktoré prežijú a budú pokračovať vo vývoji a pre novovzniknuté.
Ku ktorým patrí človek?

Lamalam

Nevím zda by šlo o negativum, ale nestřídala by se roční období.