Michael030

Medobraní v srpnu

Dobrý den,

rád bych se zeptal, jestli je normální, aby proběhlo medobraní u včel v srpnu. V tuto chvíli (17.08.) stále ještě neproběhlo.

Osoba, která je za to zodpovědná, tak mě ubezpečuje, že mi informaci ohledně množství medu předá, ale prvotně mělo být medobraní první týden v srpnu, to velmi pršelo takže nic, pak druhý týden a dnes jsem zjistil, že stále medobraní neproběhlo a s tím, že to prý nelze naplánovat.

Nejsem si jistý, jestli je vlastně normální, že by se medobraní dělalo v sprnu, měl jsem za to, že to je spíše květen – červenec, ale nejsem znalý v této oblasti, tak svému úsudku tolik nedůvěřuji.

Trochu se obávám, aby nějaký med byl a nebo, aby byl v nějaké dobré kvalitě…

Budu rád pokud byste mi někdo mohl dát více informací jak to funguje a zda-li je to standardní postup.

Odpovědi
elkon

Pokud tím výrazem myslíš stáčení medu, tak to záleží na oblasti a na počasí. Také záleží na přesném umístění včelstev. Jestli je to med např. květový, lesní a pod.

Drap

Nastuduj si něco o včelách. Záleží jaký je rok, co a jak v které době květe. Neni nic nezvyklého, že se meduje až v září. Letos to ale určitě nebude. Když zůstane med u včel o něco déle, nic se neděje, začne se později krmit.