Daviddd

Maturita – Jak se postavit k případnému neúspěchu?

Zdravím!
Poslední opravný termín dělám za necelý týden, ze státní maturity z AJ , a nwm jestli to dám jelikož přes opakované tréninky a vyplňování testů se mi nedaří dosáhnout velkého množství bodů i přes všemožná doučování po celý rok. Sloh a ústní mám komplet za 4, jako většinu předmětů z ústních, matiku jsem si nevybral, jelikož jsem měl z ní převážně po celou střední čtyřky a dělal jsem z ní na SŠ 2× reparát.

Mám hrůzu z toho že to nezvládnu ani na 4, že tu maturitu nedám, nedokážu popsat jak to všechno se mnou mává. Přijde mi že všechno co se naučím hnedka zapomenu, a ten strach odejde vždycky jenom přes noc.

Když jsem prolezl celé 4 roky na střední s tím, že jsem ukončil 4. ročník, ale neudělám poslední pokus u maturity, tak to znamená, že budu mít pouze základní vzdělání?

Mnoho lidí mi říkalo, že v dnešní době zaměstnavatelům jde spíše o schopnosti a praxi, než pouze o papír, tak úplně nwm jestli je to taky pravdivá možnost, nebo ne, popřípadě jestli nějaká si jako jistotu udělat zkráceně výučák, nebo ne?

Odpovědi
da ny

Statečně.
Co člověk zaseje, to obyčejně sklidí 😉
V září je další termín.
Zen papír je důležitý, aby mohl člověk vykonávat nějakou profesi,
déle než 3 roky. V dělnickém, u pomocných prací, je to jedno.
Zaměstnavatel uvíítá, na některá pracovní místa člověka, bez odborné kvalifikace.
Stojí ho méně peněz (nižší mzda).

df

No vidíš, aspoň v noci se máš dobře. Není strach, není nic a hned je život krásný. Nejsi až tak ztracený, když si umíš najít na životě i takové pozitivní věci.

Když to neuděláš, ještě pořád se můžeš se školou soudit z jakýchkoliv důvodů. Že třeba odstín malby ve zkušební místnosti tě znervózňoval a proto ses nemohl soustředit na svůj výkon a tak různě, tady se fantazii meze vůbec nekladou. Samozřejmě je to nadsázka, není to nabádání. Takové věci nedělej. Ovšem podotýkám, že k takovému případu došlo! Vyprávěl mi to očitý svědek. Jako ne že by žalovali, ale stěžovali si a museli jim dát náhradní termín.

Ale teď vážně. Holt asi na to nemáš kapacitu no. Tak se s tím smiř, že z tebe Einstein nebude. Budeš dělník no. Můžeš se s tím potom tady chlubit, jako jedno zdejší individuum

Tonda Káňa

Jako sorry, ale jestli ani přes roční doučování nejsi schopnej napsat didakťák (viděl jsem ho, je to jednoduchý), tak ti musím s politováním sdělit, že jsi asi hloupý. Protože ten didakťák napíšou i ty největší paka…

Tonda Káňa

df, ano, jsem dělník a nestydím se za to, ovšem nemyslím si, že jsem hloupý. K dělnictví jsem se dostal z nešťastných důvodů, myslím, že na gympl bych měl a i na VŠ. Ostatně, ve volném čase se věnuji vědě a čtu o ní hodně děl, tedy se vzdělávám dodatečně. Naopak si myslím, že jsem chytřejší než mnoho lidí s VŠ.

Ano, tazatel je asi hloupý, a mnoho mých kolegů jsou hlupáci, ale to neznamená, že dělnická profese je něco špatného. Je tam docela dobrý kolektiv…

df

Tak sebevědomí ti nechybí. Nebýt té sebechvály, tak bych řekl, že celkem rozumný komentář. Nemysli si o sobě bůh ví co. VŠ není o moudrosti, je to o IQ, to jsou dvě rozdílné věci. I kdybys měl 3× VŠ, pořád můžeš být hlupák. Chápeš? Prostě něco jako pepa25