Vlosa_xD

Co dělat když mi nejde matematika na gymnáziu?

Chodím druhým rokem na 8leté gymnázium, všechny předměty zvládám docela v pohodě kromě matematiky.. Dostávám 3,4,5… Prostě mi to vůbec nejde.. Poradí někdo prosím co s tím?? 🙂
Doplňuji:
Učitele si myslím, máme velice dobrého.. Z Informatiky mám čistou jedničku a ve fyzice 2…

Nejlepší odpověď
gecco

Najdi si doučování – někoho, kdo ti vysvětlí principy.
😉
Na matematice (etc.) je krásné to, že jakmile ji pochopíš, nebudeš se ji muset (skoro) učit…

Další odpovědi
Bullner

Můžeš se utěšovat tím , že mi matika taky nejde :D

Adula.57

Uč se víc a třeba si najdi doučování.

arygnoc

matematiku sa nemožno naučiť.
matematiku je nutné pochopiť – jedno vyplýva z druhého – a to je na tom to krásne – je v tom poriadok, žiadne možno, keby a pod.

keď matematiku pochopíte, prídete na to, že je to najjednoduchšia vec na svete, pochopíte, že je krásna.

;-Q

Šidlo

a fyzika a informatika ako? tam máte dobré známky? ak hej…nemáte neschopného alebo protivného učiteľa, z ktorého máte strach? máte taký zlý prospech len v matike vy alebo aj iní spolužiaci?od­porúčam: 1.určite doučovanie 2. ak je ten učiteľ naozaj zlý či neschopný, povedať rodičom

lexx

Ano, matika jde sama nebo nejde vůbec. Absolvování gymnázia není kvalifikace, je to příprava na vejšku…musíš se nějak prokousat tou matikou a zvolit si netechnický směr dalšího studia.

lota

Doučování, jednoznačně. Samo to nepůjde.

irisx

Neztrácet naději. Má dcera měla po celé osmileté gymnázium špatnou známku z matematiky (3,4), z fyziky o stupeň lepší, z informatiky 1. Teď je na Technické univerzitě, z matematiky je nejlepší v ročníku. Prostě se jí s výměnou učitele, věkem a chtěním něčeho dosáhnout otevřely kanály v mozku, vytvořily potřebné spoje a najednou je matematika pochopitelná a uchopitelná.
Takže moje rada zní (stejně jako od dalších) – najít si doučování, ale takové, které Tě namotivuje, budeš se na něj těšit a nebude to jen další „povinnost“.
A rada číslo dvě – kdyby to nepomohlo, tak neztrať naději, jednou se to otočí, to slibuju :)))