Avatar uživatele
Vlosa_xD

Co dělat když mi nejde matematika na gymnáziu?

Chodím druhým rokem na 8leté gymnázium, všechny předměty zvládám docela v pohodě kromě matematiky.. Dostávám 3,4,5… Prostě mi to vůbec nejde.. Poradí někdo prosím co s tím?? 🙂
Doplňuji:
Učitele si myslím, máme velice dobrého.. Z Informatiky mám čistou jedničku a ve fyzice 2…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3302 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Najdi si doučování – někoho, kdo ti vysvětlí principy.
😉
Na matematice (etc.) je krásné to, že jakmile ji pochopíš, nebudeš se ji muset (skoro) učit…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bullner

Můžeš se utěšovat tím , že mi matika taky nejde :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Adula.57

Uč se víc a třeba si najdi doučování.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

matematiku sa nemožno naučiť.
matematiku je nutné pochopiť – jedno vyplýva z druhého – a to je na tom to krásne – je v tom poriadok, žiadne možno, keby a pod.

keď matematiku pochopíte, prídete na to, že je to najjednoduchšia vec na svete, pochopíte, že je krásna.

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

a fyzika a informatika ako? tam máte dobré známky? ak hej…nemáte neschopného alebo protivného učiteľa, z ktorého máte strach? máte taký zlý prospech len v matike vy alebo aj iní spolužiaci?od­porúčam: 1.určite doučovanie 2. ak je ten učiteľ naozaj zlý či neschopný, povedať rodičom

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Ano, matika jde sama nebo nejde vůbec. Absolvování gymnázia není kvalifikace, je to příprava na vejšku…musíš se nějak prokousat tou matikou a zvolit si netechnický směr dalšího studia.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Doučování, jednoznačně. Samo to nepůjde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
irisx

Neztrácet naději. Má dcera měla po celé osmileté gymnázium špatnou známku z matematiky (3,4), z fyziky o stupeň lepší, z informatiky 1. Teď je na Technické univerzitě, z matematiky je nejlepší v ročníku. Prostě se jí s výměnou učitele, věkem a chtěním něčeho dosáhnout otevřely kanály v mozku, vytvořily potřebné spoje a najednou je matematika pochopitelná a uchopitelná.
Takže moje rada zní (stejně jako od dalších) – najít si doučování, ale takové, které Tě namotivuje, budeš se na něj těšit a nebude to jen další „povinnost“.
A rada číslo dvě – kdyby to nepomohlo, tak neztrať naději, jednou se to otočí, to slibuju :)))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek