baghira

Máte zkušenosti s takovýmhle odšťavňovacím hrncem?

http://www.do­mestics.cz/in­dex.php?ma=ajax&sid=pi­mage&pid=7075

Kolik šťávy se tím dá dostat (řekněme z 10 kg jablek)?

Odpovědi
Drap

Obdobný, nevím, jestli ten samý jsme léta používali. Funguje, ale připadalo mi to vše dosti zdlouhavé. Z 10kg jablek by se dalo získat cca 5 – 7 litrů. Jablka samotná moc dobře nešla, dáváme přednost klasickému lisování za studena. Na jiné druhy ovoce višně, třešně, rybíz, rakytník …atd, to fungovalo celkem solidně.