Menous

Máte zkušenosti s pracovní směnou, která spočívá v krátkém a dlouhém týdnu?

Má to nějaké výhody a máte s tím zkušenosti?

Nejlepší odpověď
elkon

Není to jen o tom, že by byly směny i v noci. Funguje tak i řada úřadů. Pro vás je to jen otázka zvyku. Výhody to má třeba v tom, že si můžete řadu věcí v klidu zařídit když máte právě volný den, zatímco v běžném režimu si na některé zařizování musíte vzít dovolenou.

Další odpovědi
GM

Pracovala jsem tak cca 20 let a vyhovovalo mi to, užívala jsem si zejména volno v běžných pracovních dnech. 12hod. směny – např. po, út ranní, st, čt volno, pá, so, ne noční, po, út volno, st, čt ranní, pá, so, ne volno, po, út noční, st, čt volno, pá so ne ranní a tak pořád dokola. Po noční mi stačilo vyspat se do 10 hod.

da ny

Ano.
Režim 2 – 2– 3, v krátkém a dlouhém týdnu mi vyhovoval. Služby byly 12 h a jen denní.
Nevýhodou bylo to, že každý druhý víkend (PÁ – Nevýhodou je, že každý druhý víkend (PÁ – NE), je člověk v práci. P menší děti se musí postarat někdo z rodiny.
V tomto režimu se v řadě zaměstnání nerozlišuje, zda je pátek nebo svátek Podle rozpisu služeb/směn,, prostě musíte do práce. Např. ve zdravotnictví, energetice i ve dnech, kdy mají třeba obchody, ve státní svátek zavřeno.
Výhodný je krátký týden. Zařizování na úřadech, lékařské kontroly a vyšetření.
Nákupy v dopoledních hodinách, kdy je zavezena čerstvá zelenina/ovoce a doplněné regály (maso, mléčné výrobky). V pondělí, po pracovním víkendu jsem byla jako „zbitý pes“ (unavená, prospala jsem).

Rokio

Nemám. Nevím, které to má výhody.