nyjono

Máte vy, nebo někdo z vašeho okolí, zkušenosti s 3D pulzní terapií? Pomohla?

Měla by pomoci při bolestech př revmatoidní artritidě.
Děkuju za zkušenosti a poznatky.

Nejlepší odpověď
Frontinus

Tzv. 3D pulzní terapie je čisté šarlatánství, peníze za ten zákrok – nebo nedej bože za celou hračku – jsou peníze vyhozené. Bolest bývá poměrně citlivá na placebo, takže není zase až takový problém sehnat i pozitivní reference. Jen se musí s referováním hodně spěchat, vliv placeba záhy odezní.

Proč píšu, že jde o čiré šarlatánství? Ve skutečnosti neexistuje ani platný biofyzikální argument, proč by takové slabé pole mohlo fungovat, ani průkazný výsledek klinické studie, který by dokazoval, že zapnutý přístroj funguje lépe než přístroj vypnutý. Dokonce tyto formy magnetoterapie ve světě vesměs nejsou součástí skutečné medicíny.