Kepler

Máte v záloze nějaké náhradní osvětlení do bytu, kromě svíček a bateriových zdrojů?

Při včerejší večerní bouřce u nás 4× vypadla elektřina, přičemž ten poslední výpadek byl docela dlouhý. Tak mě napadlo, jestli bych si neměl pořídit petrolejku „retro“. Máte někdo zkušenosti? Co byste jinak doporučili?

https://pixaba­y.com/cs/photos/lu­cerna-dekorace-advent-holly-2964826/

Nejlepší odpověď
Drap

Mám, občas se to stane, že proud nejde. Mám několik výkonných baterek pro první posvícení, kromě toho mám akmulátorovou kempingovou lampu, která intenzivním světlem dokáže osvětlit i velkou místnost cca 2 dny. . Vlastním i rozsáhlou sbírku petrolejek různých tvarů a velikostí. Asi 16 jich je funkčních a mohou kdykoli začít svítit. Dnes v nich místo petroleje používám lampový olej. Je méně cítit a nečadí tolik co petrolej.V rezervě mám i malou centrálu, ale v domě jsem ji ještě nepoužil.. Pro tento případ mám i po ruce tranzistorové rádio

Další odpovědi
nyjono

Používám žárovku s akumulátorem.
Ale už delší dobu zvažuju nákup elektrocentrály. Hlavně v zimě, když při výpadku el.e. nesepne ani plyn.kotel.

Edison

Mám tu soukromý záložní atomový reaktor… Ale chci se toho zbavit a přejít na tocamac… 😁

aliendrone

O co SKUTEČNĚ jde? Všichni víme, že si Kepler posvítí očima, takže to vybal na rovinu. Molotov? Jsi chemik, jistě znáš sám. Co jiného tedy ty ZLOČINČE? Trápit záhadu úžasného skvělého, hodného, překrásného aliendrona je MIMOŘÁDNĚ ODPORNÝ ZLOČIN! ; :D :D

Kepler

Kdyby to bylo tak snadné, tak bych ve tmě svítil jako hasič z Černobylu. To ale funguje jen nedlouho a radiaci nebrat. Oči svítí jen aliendronům v béčkových filmech. Jako chemik bych do sebe napíchal radši tolik luciferinu, že by mi svítilo i hovno. Kudy bych chodil, tam bych svítil

aliendrone

Takže extrakce luciferinu ze světlušek? Mno, jak tě znám, tak máš na mysli něco efektivnějšího.

Chtěl bych tě ale pro jistotu upozornit, že v krvi Její Excelence velvyslankyně samotného Pekla NENÍ opticky aktivní luciferin, nýbrž jeho démonická (a nesvítivá) modifikace.

Ale pokud jsi takový kaskadér (lépe SEBEVRAH), že bys překročil minimální bezpečnou vzdálenost od led (25km!!), tak PLS nezapomeň zajistit kamerový záznam/přenos z povzdálí!

Myslím, že nejen aliendrone bude se zájmem přihlížet definitivnímu konci takové legendy, jakou je Kepler. ;) :D :D