Máte „svůj“ název něčeho, co se normálně vyskytuje pod známým pojmenováním ?

Já třeba dalamánku říkám dalajlámek a jako dítě jsem říkal štětce na holení – šmudladlo a rozhlasu – hlasadlo.

Nejlepší odpověď
Funna

myslím, že není člověka, který by tnejaký neměl…
a ty moje ti nebudu vyjmenovávat, protože bychom tu byli hodně dlouho…

PS: a to ani nemám na mysli modročeňkovské „přezdívky“
a mimo jiné slovo rodidla je odborný název pro ony ženské partie…

Další odpovědi
iceT

Od té doby,co mojí skorotchyni spadla na hlavu větev,neříkám halucinace,ale haluzinace.

briketka10

jasně
u nás v hospodě místní mladej opilec
má podle mě na účtu „záhonek“ piv..

když se někdo pozvrací
má pod sebou „nastláno“..

kocourkovi říkám „čičáku“
je to i rybník v Pardubicích..

všemu hnusnýmu říkám buď
Pfůůj, nebo brekeke : /

a odmalička máme z Moravy
od děcek takovou převzatou
nadávku ani nevím, kde se
vzala tu se vzala epiky epiky
to, když jsme se vždy, jako
překřikovali, anebo pohádali
a jeden den dva spolu nemluvili :))
Doplňuji:
možná ještě opupínkuju :))
nevím, jestli jsem to slovo
vymyslela, ale rozhodně
ho hodně používám..

SteimlX

Když jsem kouřil, tak „zapalovač“ byl „čuchtidlo“ a „cigáro“ „čuchta“.
po pár letech jsem zjistil, že po moravsky čuchtit znamená něco jako uklízet, tak mě trošku zklamalo, že jsem to slovo nevymyslel ))
V Liberci je hlavní autobusový nádraží na Fügnerově ulici(Fügnerka) a já tomu říkám „Faknerka“-psáno „Fucknerka“ ))
a co se týče dětskýho žargonu, tak hlavně jsem se snažil bejt strašně spisovnej (okno a né vokno) takže z toho vznikaly věci typu „osa“ místo „vosa“, „olant“ místo „volant“ a tak

talka

Všichni švagři a švagrové byli NÁPLAVY.

gecco

Jasně…
V dětství třeba „blimblamblom“ – balon…
Momentálně
„setapouch“ → STB *)
„ovládátko“ → DO
„frantík“ → francouzák (klíč!!)
😉
___
Setapouchu – promiň…
😉

ponovotny

třeba když jdu venčit psa říkám že „jdu s pískem“
když vidím že Čeněk Modrý dává za „své“ takové výrazy jako filcka tak mě dnes napadl nový výraz
Čeněk Modrý – jarmil

Roxana

čokoláda = kikaáda nebo kokina
maso = masiko
ryba = biďa

ale to spíše v dětství…dnes tohle říct, před někým z práce, tak mě asi odešlou někam na psychinu (psychiatrie) 😁

pak mě napadlo ještě říkám flash disk – flaška (někdo si představí lahev na pití)
a občas zkratky jako např.: když se ptám „jsme všichni? Tak říkáme u nás: "Jsme vši? Už jsem vši?“

johana 56

Je jich víc,např. obal na vajíčka je ‚škrbulek‘,pe­něženka ‚kačkoplac‘.

RyuzakiKate

Jako malá jsem měla taky svůj jazyk, až mamka udělala slovníček a všichni to dodnes používáme :)
Třeba když je něco velký = báči
autobus = ajbič
Krakonoš = pivoděda
něco ošklivýho = belele
Ale párkrát si taky něco omylem zkrátím a je z toho novej výraz.. Třeba z „jdeš po schodech“ vylezlo „poschodeš“ a u spolužáka z „učebnice“ vylezla „učebe“ :)
Doplňuji:
Mimochodem, „dalajlámek“ se mi strašně líbí, barbakane, vyžaduji svolení k používání (abych neměla postih za nedodržování autorských práv)!

anonym

…a ženskému přirození rodidlo,felicii filcka,Liborovi Emile jsme říkali na učňáku…

anonym

Něco na zub-káko
Pivo-lívanec
Něco ,na co si neumím vzpomenout-valič
Nějaký předmět co neumím pojmenovat-gingl
Kalhotky-prdlajsky
nočník-kýbl
a spousta dalších,co používám

Luxx

nechtík (to CH je tam schválně) = to je, když se mi nic nechce
Doplňuji:
a ještě používám slovo ropa pro označení benzinu a nafty

ivzez

Schválně:
Co myslíte, že se schovává pod označením ošklivajzník?

briketka10

já si vzpomněla á

„epiky epiky“ jsou hřebíky hřebíky
a to, jako malý dítě neumí vyslovit,
pomáhály jsme strejdovi pořád něco
zatloukat..
nám to pak zůstalo, jako nadávka :))

a bebebebebé je ty bebečku, jako blbečku,
takže je jasný, když to na mě vybafne ségra
dneska je to dost urážlivý po těch dětských
létech :))

briketka10

ještě k tomu „epiky epiky“ chci říct, že tomu
předcházelo „bebebebé“ jo to určitě všichni
znáte žejo, jenže teď, když my se ségrou už
jsme dospělí, tak to „bebebebé“ ona na mě
někdy vyklopí a pak se den neukáže páč dělá
uraženou, ale zavolá i když bydlíme 50m od
sebe a „můžu na kafe“, jako vždycky no já si
připadám pak, jako, když jsme byly malý holky 😁

briketka10

talko

NÁPLAVY já se picnu 😁

annas

To znám, to se běžně používá už od doby K. Havlíčka především pro přistěhovalce do Prahy. Ale užívá se i pro přistěhovalce do jiných míst.

Náplava = původně naplavenina toho, co způsobila voda. Např. vltavská náplavka na Rašínově nábřeží.
Přenos významu z přírodního světa na svět lidský.

briketka10

je to výstižný já to slovo slyším poprvý
v tomhle významu pro příbuzný hi 😁

gecco

ponovotny → „jdu s pískem“ říkám, i když jdu vyvenčit sebe…
Blbé je, pokud se pak vracím s blátem na hřišti…
;-DD

ponovotny

jo, ale to bych si to nevymyslel sám a navíc bych musel říkat „jdu s pískem píska“ ;)

gecco

…""jdu s pískem píska""…
A u toho si pískej…
😉