jirka F

Máte rádi tatarák nebo ne ?

Já teda ho ani náhodou nejím nechutnal jsem ho ale když jsem slyšel o tom že když se špatně udělá že se tam vytvoří boubel tak to radši nejím

Nejlepší odpověď
gecco

Jasně – nejlepší je hovězí…*) – Jirko, až jednou ochutnáš, budeš se sám sobě divit, žes neochutnal dřív…
Ale občas si dělám i z uzeného lososa…**)
___
*) strašení tasemnicí – pokud máš maso z legálního chovu a legálně bourané, je opravdu jen strašením – maso podléhá veterinární kontrole
**) Marci1 – ale zase hrozí samonelóza
😉

Další odpovědi
Drap

Mám ho rád. Děláváme si ho tak cca 1× za měsíc.

marci1

Mám ráda tatarák. Dělám si francouzský tatarák z lososa a tasemnice nemá šanci ! 🙂

tony2412

tatarák mám rád z pravé svíčkové,nesmím ho mí ale moc často,on se docela přejí,i na jednu dávku mi stačí tak 5 topinek,víc asi né…

NelieM

mňam, mňam, mám moc ráda. Děláme ho doma, i v restauraci si dávám. Ale jen v ověřené :)

hanny 2

Tatarák mám ráda a z hovězí svíčkové taky carpaccio -
http://www.obraz­ky.cz/?q=carpac­cio%20z%20hov%­C4%9Bz%C3%AD%20sv%C3%AD%­C4%8Dkov%C3%A9&fu­lltext&mm=2#ut­m_source=sear­ch.seznam.cz&ut­m_medium=hint&ut­m_term=carpac­cio%20z%20hov%­C4%9Bz%C3%AD%20sv%C3%AD%­C4%8Dkov%C3%A9&ut­m_content=obraz­ky

anonym

Já ho zbožňuju.K tomu pivko a není co dodat.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=tatar%C3%A1k

anonym

Já ne, to ani omylem :-O

Agneta

Jen mě nestraš – to bych se zbláznila…jsem vegetariánka…možná mě to ještě čeká: spadne letadlo v Tatarstánu…a nic jiného než tatarák tam mít nebudou: ►dobrou chuť!◄
Má vlastně taky takovou mrtvolnou chuť jako ty nekvalitní konvenční uzeniny?
Ty totiž znám …:DDD
Když červené maso – prosím, nic proti – ale jen čerstvé, nezkažené*.

*)a to je ten největší problém

ReHu

Nemohu říct, že vysloveně ráda, ale občas si ho dám s chutí.
Když víš kde, tak je riziko zcela minimální.
Dám si po něm malou plzeň, posedím, poklábosim a jedu domů.
Z lososa jsem měla poprvé před cca 12 lety a ten je také úžasný. Jen k němu doporučuji opečený toustový chléb. Na rozdíl od běžné topinky, která je skvělá ke klasika tataráku 🙂

Luxx

tatarák do mně nikdo nedostane ani heverem

Claresh

Tatarák pouze a jenom v restauraci. Je s tím moc práce, vubec si nedokážu představit jak „škrábu“ maso. A umlít ho, to by mi pan Pohlreich dal 😁

briketka10

Agnetko

on se dochucuje, aby neměl tu mrtvolnou,
chuť, jak píšeš víš každý si do něj přidá co
chce jukni na obrázek :
http://www.hos­pudkaupetra.cz/si­tes/default/fi­les/images/04_ta­tarak.preview­.jpg

marci1

Ad „gecco“ : Já si myslím, že dnes už asi neexistuje opravdu zdravá potravina, která by neobsahovala něco „zlého“ a nebo která nemá v sobě něco „zrádného“. Musíme jen doufat, že nás to mine. Normální hovězí tatarák si dám také, ale jen velmi zřídka ( ale chutná mi ). 🙂

gecco

😉
Tělo má jít do hrobu zhuntovaný – tak aspoň ať to chutná…
😉

Agneta

tak tos mohl slyšet jen od arygnoka…:DDD

gecco

Agneto – mám dojem, že je z Vesničky střediskové, ale slýchával jsem to už i dřív…
Je to ´svatá pravda´…
😉

jáára

přesně. přece nechcete umřít zdravý

marci1

Přece se nebudeme „stresovat“. Vše se má jíst v rozumné míře. 🙂