Rokio

Máte rádi pivo? Je podle vás bezva?

Zbožňujete tento nápoj, který se vaří už od pradávna z chmele a obilovin?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
aliendrone

jiný názor

No, pivo já rád, někdy dokonce je NEZBYTNOSTÍ (jako nápoj k určitým jídlům, v hospě k mariáši apod.). A to i když dnes dávám přednost (výhradně jablečnému) cideru (ŽÁDNÉ příchutě a podobné srajdy)!

Nicméně pivo, které se „vařilo odpradávna“ tedy VŮBEC NEMUSÍM, prakticky bez vyjímky sosám piva plzeňského typu (pils, pilsner) a to konkrétně Prazdroj (Pilsner Urquell), ostatní značky (včetně zahraničních) jen zřídka/nahodile. A piva tohoto typu (pils) tu jsou někdy teprve od poloviny 19. století, přičemž je „objevil“/uvařil v ČESKÉ
Plzni sládek NĚMECKÉHO původu (to jen tak na okraj pro případný spor s říšskými soukmenovci ohledně toho, KDO „vymyslel opravdové pivo“) 😉

Další odpovědi
Dvorní šašek

ano

Ale jak které.

paul1

ano

Ale jo, sem tam si dám. Většinou lahvové.

Marty Koller

ano

Ano je to dobrý. A Dalo by se říct někdy i zdravý

Malvína

jiný názor

Párkrát do roka si dám. Radegast dvanáctku. Jsem spíš na víno.

cappuccino

jiný názor

Cesko je narod pivaru, takze tahle otazka je naprosto zbytecna!

Standa Macík

jiný názor

Já piji obvykle jenom víno, krev Kristovu, pivo mi moc nechutná.

Drap

ne

,