Pankrác

Máte rádi pálivá jídla?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
GM

Jiná odpověď

Po 4 obědech tady v nemocnici sním cokoli a už se těším na neděli, jestli mi rodina přiveze něco, co vypadá a chutná jako jídlo.

Další odpovědi
aliendrone

Ano

Záleží JAK MOC, i když mám „plechovou hubu“, tak nemusím mít všechno. :)

paul1

Ano

Ano, ale jen mírnou pálivost. Silnější přebije všechny chutě. To je jako sladká káva – vždy jsem měl dojem sladké vody, tak nesladím

Marty Koller

Ano

Chtěl bych sníst nejpálivější jídlo světa. A co ty?

Widower chicken curry

df

Ano

Jo, mám rád feferony, pálivou omácku u ťamanů, nebo brambůrky Lay's sýr a jalapenos. Ale ne každý den

jáára

Ano

Porkman

Ano

elkon

Jiná odpověď

Přiměřeně pálivá. Moc pálivá jídla mohou poškodit organismus, více zde: https://www.vi­talia.cz/clan­ky/demence-alzheimer-paliva-jidla/

quentos

Ano

Už to za mě řekl aliendrone. Mít v lednici Tabasco je pro mě skoro nezbytnost, ale zas netoužím po tom, aby mi vyloženě hořela huba (už proto, že se to prodraží – jedno pivo potom nestačí).

da ny

Jiná odpověď

Nikdy jsem jim příliš neholdovala. Mohla jsem jíst mírně pálivá jídla. Ostrá a velmi pálivá jsem nikdy nekonzumovala. Více jak deset let mám ostré pokrmy zakázané, nesnesu je, nechutnají mi. Vyhýbám se pálivému jídlu.

Rokio

Ne

Moc ne. Rozhodně je nevyhledávám.

Filip84

Ano

„Není to ostré?“
„Není, to je jenom bílý vývar.“
„A to je co?“
„Česnek, zázvor, cibule, ne?“
„Takže to není ostré?“
„Není, je tam jenom trocha pepře.“
„Sakra, to hrozně pálí!“
„A co tam pálí? Česnek?“
„Ne, v tom je chilli!“
„Však jsem říkal, kurwa, že v tom je trocha pepře, ne, doprdele? Však jsou tam čtyři papričky na pět litrů vejvaru!“
„A tos je v tom vařil?“
„Ne, to do toho šlo s ostatní zeleninou, takže jenom chvilu.“
„Však to je hrozně ostré!“
„Sorry, tohle prostě není ostré jídlo. Zejtra uvaříme, jo, ostré jídlo, ať, jako, máš srovnání, tam půjde 고춧가루 a 고추장!“
„Ne, díky, to by mě zabilo!“

„Ta rajská je ostrá!“
„Není, je sladká.“
„Ale pálí!“
„To nepálí ta omáčka, to pálí ty plněné papriky.“
„Co v nich je?“
„Ale, nic moc, tož ty papriky jsou pálivé, no a v tom futru je 고춧가루 a dvě nakrájené papričky.“
„Které, z Lidlu, nebo z Kauflandu?“
„Z Kauflandu, ne, jsou lacnější.“
„Aha, tak už to chápu!“

Ano, mám rád ostré jídlo, ale jednoduše řečeno to, co tady 99% lidí považuje za „ostré“, já za „ostré“ nepovažuju. 🙂

jepik

Ano