luckáá

Máte rádi nebo používáte zdrobněliny?

Co si myslíte o zdrobnělinách? Jako někdy to je pěkné, když vás třeba někdo oslovuje zdrobněle, ale někdy je to hrozné. Jaké zdrobněliny používáte Vy?

Nejlepší odpověď
gecco

Používám zdrobněliny

Jistěže používám zdrobněliny – nepoužívat je by bylo obtížné…
😉
Třeba hodinářskému šroubováku říkám šroubováček, jehlovému pilníku pilníček, drobným kleštím pean…
😉

Další odpovědi
dědapetr

Používám zdrobněliny

Používám jen kam to patří,jinak je nesnáším tam kde to není nutné.

mosoj

Používám zdrobněliny

Používám zdrobněliny, ale u lidí ne.

Většinou to nebývá upřímné a smrdí to přetvářkou.

quentos

Používám zdrobněliny

Jak už bylo řečeno, nepoužívat je by bylo obtížné.
Mám je rád, pokud jsou vhodně užité a není jich moc.

Nevíteto?

Nepoužívám zdroněliny

Jako oslovení (Evičko, Honzíčku…) je sama nepoužívám, a když tak někdo oslovuje mě, záleží na tom kdo to je. Od někoho by mi to vadilo, od někoho vůbec. 🙂

Drap

Používám zdrobněliny

Používám je jen vyjímečně když je to na místě. Nesnáším, když někdo mluví a používá zdrobněliny ve všem.

anonym

Nepoužívám zdroněliny

Bramborek

Používám zdrobněliny

:)

Používám zdrobněliny

xillix1802

Nepoužívám zdroněliny