Avatar uživatele
anonym

Máte rádi lidové písničky a které jsou vaše nejmilejší ?

Sama mám ze všech hezkých lidových písniček nejraději Na břehu Blanice a Rožnovské hodiny.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? anonym, johana 56, Drap, Medulka, anonym, Vlk-Gabriela, briketka10, Lorrien, Drakobijec před 4337 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nemohu říct která je nejoblíbenější. Za mládí jsem se jich dost naučil a tak se občas nějaká v hlavě vynoří, a člověk si ji jen tak pro sebe pobrukuje.
Rožnovské hodiný jsou parádní, obzvláště když zpívá více hlasů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

miluju cimbálovky a ty musí být opravdu dobře zahrané..
a moje tety jsou z jižní Moravy, obě krásně zpívají tady jsem stáhla několik písní moc si nepamatuju ty názvy :
Rozvíjej se poupátko,Když jsem šel z Hradišťa, Mikulecká dědina, Moravo, Moravo, Cos porobil Pavelenko,Dobre pijem, Rodné údolí, Kdo má počernú galánku, Přes javorníčky, Za Moravú třešně sú, Zaspala nevěsta, Aj ty juro cigáne, Vínečko rudé, a další ..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

ani nie.

a mta-ta mta-ta už vôbec nie.
„dechovku“ by som postavil mimo zákon.

ale chápem, že sa nájdu jedinci (určite nejakí zvrátenci), ktorým sa to páči.
a rešpektujem ich voľbu, pokiaľ tento druh hudby nechcú počúvať nahlas v mojej prítomnosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Na Šumavě je dolina,vysoký jalovec,do lesíčka na čekanou a spousta jiných.
A víte,že ta poslední z uvedených je jediná,která se nerýmuje ?!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vlk samotař

Lidovky nemusím spíš Jardu Mottla,Suchý,Šlitr atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Když jsem na parketu rozjetá ve foxtrotu a jako další se ozve Umcaca-Umcaca, vždycky mě to spolehlivě vytočí. Ani folklórní vystoupení nebo písně vinárenské mě neberou. Ale nikomu to neberu, jen ať si každý vybere podle svého gusta. Osobně jsem z lidovek schopná tolerovat jen reprodukci toho slepého houslisty Mareše. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tykeww

Heleď, nejlepší je určitě Ej padá padá rosenka, jenže ta art-rocková předělávka od Blue effect. To si pusťt, naprosto dokonalé hudební dílo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek