Představte si že máte nejoblíbenější anglicky zpívanou písničku a kdyby byla možnost chtěli byste jí slyšet v češtině.
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
| Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? barnajka, anonym před 5096 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Ne
Pokud je originál v angličtině, určitě nechci českou náhražku.
Většinou to dopadne katastrofálně s hudbou.
Kdysi dávno jsem znal jen české verze a jak jsem se dostal k originálu,
velmi jsem byl vždy překvapen, jak moc je originál lepší. České, až na
pár vyjímek ve své databázi nemám.
|
6Kdo udělil odpovědi palec? barnajka, www, anonym, anonym, anonym, Mrs.problem
před 5096 dny
|
1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?barnajka Nahlásit |
něco jiného
Doplňuji:
Mám raději originální písně, ale ne pokaždé se mi podaří zjistit
která píseň je zrovna originální, hlavně pokud má hodně předělávek.
Jinak mám ráda české i cizí písně, spíše se mi líbí po melodické
stránce, ale vyjímečně mě zaujme i text.
Upravil/a: anonym
|
6Kdo udělil odpovědi palec? barnajka, Medulka, anonym, Vlk-Gabriela, Damiana, Drakobijec
před 5096 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Ne
Doplňuji:
nekdy davaji preklad na ocku a ty pisnicky jsou hodne divny.
Upravil/a: muhamed
| 0 Nominace Nahlásit |
Vlku z lesa, znáš stránky http://www.secondhandsongs.com/ ?
Zadáš si název písníčky a ono ti to vyhodí sáhodlouhý soupis těch
nejhlavnějších předělávek, včetně informace, kdo je autorem originálu,
tj. kdo s písničkou přišel jako první.
Stránky to jsou parádní; blbý je jen to, že na český coververze autoři
databáze nějak zapomínají… Vím třeba jistě, že tu a tu anglickou
písničku u nás nazpíval zpěvák ten a ten..ale na Secondhandu se o tom
nepíše ani fň.
To jsme jako národ fakt tak maluškatí a bezvýznamní, že nás nikdo nezná,
himlhergot? :))
barnajko, děkuji za odkaz. 🙂 Ale české předělávky tam také mohly dát. Zase tak malý a neznámý stát nejsme, no ne.
No právě, už by nás ve světě měli začít brát vážně :)
..ačkoliv pokud jde zrovna o tu českou muziku..ono se není zas až tak moc čím chlubit (až na pár vyjímek teda) :))
Tak česká hudební tvorba je celkem hezká, pokud je originální a svěží. Ale tak nějak více poslouchám spíše zahraniční tvorbu. Z té české ale nedám dopustit na Karla Kryla a Čechomor.