Avatar uživatele
Rokio

Máte raději svíčkovou, nebo knedlo-vepřo-zelo?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? da ny, Viktorie II. před 927 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Disraeli

svíčkovou

Určitě svíčkovou. Nevím, co všichni (Češi) mají s tím vepřo-knedlo… Je to dobré, ale žádný zázrak, docela průměrné jídlo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Malvína

svíčkovou

Svíčková je druh masa (celorepublikový nešvar, byť víme, co je tím myšleno). Jestli myslíš svíčkovou na smetaně, tak u mě naprostá jednička. Je nákladnější právě kvůli druhu masa, příprava zabere také nějaký čas. Opravdu nešizená má být dopředu naložena a dobře prošpikována. A když je vyvážený poměr zeleniny, dobré dochucení a přidáme opravdu kvalitní čerstvou smetanu, jde o naprostou lahůdku. Domácí knedlík samozřejmostí. Dává se zpravidla houslový, ale i karlovarský. Upřednostňuji ten první.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

svíčkovou

Porovnám to za předpokladu, že se v obou případech jedná o jídlo, které jsem sám uvařil. Lepší je svíčková, je ale také o dost pracnější a nákladnější na suroviny. Dále svíčková je poměrně přesně definovaná, vepřo-knedlo-zelo se dá různě obměňovat. Vepřová může být pečeně, výpečky, vrabec, sekaná, prejt…, zelí bílé nebo červené, kysané nebo sterilované nebo čerstvé, knedlík houskový, karlovarský, špekový, bramborový…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

svíčkovou

Ale musí být jako od maminky, tedy pardon – umí ji i moje manželka (skoro tak dobře)

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

knedlo-vepřo-zelo

Taky záleží na tom, kterou svíčkovou myslíš. Svíčkovou omáčku, nebo svíčkovou pečeni?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

jiná odpověď

všechno

Upravil/a: Arne1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

knedlo-vepřo-zelo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Prostě já...

knedlo-vepřo-zelo

Mňam.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
seraphico

svíčkovou

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smack

svíčkovou

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

svíčkovou

Ale tu správnou.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

knedlo-vepřo-zelo

jednoduše proto, že svíčkovou neumím. Asi bych to zvládla, ale nechce se mi, pro mě je to náročnější na přípravu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

jiná odpověď

Jak kdy a záleží také z jaké suroviny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

knedlo-vepřo-zelo

SE ZELÍM!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Viktorie II.

knedlo-vepřo-zelo

U nás se vaří vše, co má název „vepřové“
K té svíčkové: Nemá mít recept název "hovězí svíčková, (kýta) na mrkvovo-celerovo-petrželovém základě, zjemněná smetanou?👀

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek