Rokio

Máte raději svíčkovou, nebo knedlo-vepřo-zelo?

Nejlepší odpověď
Disraeli

svíčkovou

Určitě svíčkovou. Nevím, co všichni (Češi) mají s tím vepřo-knedlo… Je to dobré, ale žádný zázrak, docela průměrné jídlo.

Další odpovědi
Malvína

svíčkovou

Svíčková je druh masa (celorepublikový nešvar, byť víme, co je tím myšleno). Jestli myslíš svíčkovou na smetaně, tak u mě naprostá jednička. Je nákladnější právě kvůli druhu masa, příprava zabere také nějaký čas. Opravdu nešizená má být dopředu naložena a dobře prošpikována. A když je vyvážený poměr zeleniny, dobré dochucení a přidáme opravdu kvalitní čerstvou smetanu, jde o naprostou lahůdku. Domácí knedlík samozřejmostí. Dává se zpravidla houslový, ale i karlovarský. Upřednostňuji ten první.

dubraro

svíčkovou

Porovnám to za předpokladu, že se v obou případech jedná o jídlo, které jsem sám uvařil. Lepší je svíčková, je ale také o dost pracnější a nákladnější na suroviny. Dále svíčková je poměrně přesně definovaná, vepřo-knedlo-zelo se dá různě obměňovat. Vepřová může být pečeně, výpečky, vrabec, sekaná, prejt…, zelí bílé nebo červené, kysané nebo sterilované nebo čerstvé, knedlík houskový, karlovarský, špekový, bramborový…

paul1

svíčkovou

Ale musí být jako od maminky, tedy pardon – umí ji i moje manželka (skoro tak dobře)

quentos

knedlo-vepřo-zelo

Taky záleží na tom, kterou svíčkovou myslíš. Svíčkovou omáčku, nebo svíčkovou pečeni?

Arne1

jiná odpověď

všechno

Pepa25

knedlo-vepřo-zelo

Prostě já...

knedlo-vepřo-zelo

Mňam.

seraphico

svíčkovou

Smack

svíčkovou

elkon

svíčkovou

Ale tu správnou.

iceT

knedlo-vepřo-zelo

jednoduše proto, že svíčkovou neumím. Asi bych to zvládla, ale nechce se mi, pro mě je to náročnější na přípravu.

Drap

jiná odpověď

Jak kdy a záleží také z jaké suroviny.

JežíšKristus

knedlo-vepřo-zelo

SE ZELÍM!!!

Viktorie II.

knedlo-vepřo-zelo

U nás se vaří vše, co má název „vepřové“
K té svíčkové: Nemá mít recept název "hovězí svíčková, (kýta) na mrkvovo-celerovo-petrželovém základě, zjemněná smetanou?👀