fg

Máte raději klasické žárovky nebo úsporné?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
quentos

Ne

co je to za možnosti odpovědí – ano-ne?? To jak kdybych odpověděl „letadlo“

Další odpovědi
beer

Ano

anonym

Ano

Úsporné žárovky mají mnoho nevýhod – v čase se snižuje svítivost, kazí oči kvůli nepřirozenému světlu a nevydrží tolik, kolik je udáváno. Navíc se při výrobě používá rtuť, a výroba i likvidace je energeticky a ekologicky náročná.

Já sám bych se nejradši vrátil ke klasickým edisonkám. Dají se koupit už i v ČR pod názvem „Tepelné koule“, protože 95% jejich vyrobené energie je energie tepelná, pouze 5% světlo.

V současné situaci bych šel do LED žárovek, ty by podobné problémy co CFL úsporky mít neměly. Čas ukáže, každopádně jsou pekelně drahé.

http://pcworld­.cz/novinky/no­ve-led-zarovky-ecolight-od-evolve-16959

Kerynka

Ne

Usporné sou lepší

fortin

Ano

Mám raději klasické žárovky nebo úsporné.

GM

Ano

Mám raději klasické. Úsporné mají nepřirozené světlo a mění barvy některých – např. skleněných-
předmětů.

anonym

Ne

Úsporné jsou úsporné bůčkem také nepohrdnu!

dědapetr

Ne

a ještě led diodové.

filva

Ano

jokyk

Ano

Já používám převážně klasické žárovky.O úsporných žárovkách neuvažuji.Důvod je ten,že jakmile opouštím danou místnost tak hned v ní vypnu světlo.U úsporných to je neefektivní.V mis­tnosti kde se zdržuji nejdéle mám regulátor osvětlení/stmívač/ u úsporných žárovkách to prý nejde použít.