manon

Máte pro toto vysvětlení? http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-vyznam-slova-konzul

Kdo je kdo a proč selhal program? Jak může selhat software? Když selže, smíchá mne s někým jiným?
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ znate-vyznam-slova-konzul

Informace od Administrátora serveru:
Před časem došlo k převedení některých příspěvků z profilu Kerberus pod annas (v té době neaktivní profil). Příspěvky byly ověřeny podle přístupových logů a technických informací tak aby byly přiřazeny správně. Nejde tedy o chybu, ale důsledek přesunu a rozhodně se nejedná o porušení pravidel ze strany uživatelky annas nebo Kerberus (vše bylo provedeno provozovatelem serveru). Naopak vnímáme negativně některé příspěvky zde v otázce a diskuzi, které vytvářejí nevraživou atmosféru osočováním a napadáním ostatních. Prosím zdržte se podobného jednání, budeme je považovat za porušení kodexu.
Děkuji
Admin Odpovědi.cz

Nejlepší odpověď
led

Skúšal niekto hodnotiť sám seba? (okrem bolaka v jednej diskusii) Šlo to?
Ak teda došlo k takému javu, musíme sa zamyslieť, ako k tomu mohlo dojsť
1 – chyba software
2 – zásahom admina pri nedôslednej práci pri zlučovaní nickov (počítač robí, čo mu prikážu)
3 – zásahom programátora (vnútorného-zamestnanca, externého-hackera) zvýhodniť/zne­výhodniť uživateľa
Usudzujem zlúčením bodov 1 a 2., vzhľadom aj na mnohé nedostatky programu. Ide o 2, slovom dvoch, rôznych užívateľov, ktorých cesty sa na istú dobu zlúčili 1– annas išla ďalej pod menom Kerberus a Kerberus pauzoval… Pri odluke do pôvodných nickov sa riešilo čo s bodmi za toto obdobie. Programátor si to zjednodušil, kedže oficiálne Kerberus pauzovala a všetky body z toho obdobia presunul na annas aj s menom. Neuvedomil si ale, že nedôslednou prácou zmenil aj skutočnú činnosť Kerberusa na annas, čím vznikli chybné (a dokonca aj porušujúce kodex)príspevky a hodnotenia. Čo neskôr niektorí „superpoctiví“ užívatelia zneužili na vyvolávanie rozbrojov až nenávisti.

Už počujem slová
nejspíš mě zaráží,
zdá se, že jsi se dnes opět prenáhlila s úsudkem, protože

preto prosím vás,
porovnajte si pred tým štylizáciu a vyjadrovania oboch účastníkov a uvidíte rozdiel, kto je kto.
Tak isto vás prosím, píšte za seba a svojim rozumom, už to tu bolo viackrát vykričané

Môjmu kritikovi: Ano, uvedomujem si, malo to byť v diskuzii, ale povaha otázky ma núti, dať môj príspevok ako odpoveď.

Další odpovědi
baghira

Narušená databáze. Může se stát, obvykle třeba když do ní nějaký vývojář ručně zasahuje (a při odstraňování nějaké chyby vyrobí chybu jinou :) )

Děda Louda

http://www.slovnik-cizich-slov.net/?slo­vo=konzul

anonym

Nejspíš tě též, jako mnohé, zaráží obhajoba u diskuze této otázky?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/take-se-vam-stava-ze-si-pripravite-rec-pokusite-se-ji-prednest-a-pak-jen-vzpominate-na-co-vsechno-jste-zapomneli#dis­cussion
Názorné vysvětlení je v otázce, jíž už svého času, také udiven, vložil barbakan – viz odkaz:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chcete-nekdo-tvrdit-ze-annas-a-kerberus-je-tataz-osoba-dr-axle-vysvetlis
Inkriminovaná aféra se týká pouze jediné protekční uživatelky, u ostatních je tvrdě postihováno.
Selhání programu je pouhá výmluva, u korektních uživatelů k této situaci nikdy nemůže dojít.
Fígl je v tom, že po oficiálním zásahu admini do programu, došlo ke sloučení všech příspěvků od annas, později Kerberus a finálně opět annas do jediného bodového skóre. Tím se sice přepsaly nicky Kerberuse na annas, ale palečky a hvězdičky zůstaly od původního dvojitého profilu ze dvou odlišných IP, tedy umožňujících zneužití vzájemného bodování.
U běžného náhradního profilu z téže IP toto není možné, kdežto tzv. „zapůjčení“ profilu (ze vzdálené IP), naskýtá neomezené šance na čachry a intriky.
P.S. Tvůj odkaz na konzula se ti nezdařil, tak jej máš ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-vyznam-slova-konzul#discussion

annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-muze-dr-axl-tvrdit-ze-chatovaci-otazky-sem-nepatri-protoze-poradna-je-tu-k-jinemu-ucelu#discussion
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-vam-ten-dr-axl-udelal
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chcete-nekdo-tvrdit-ze-annas-a-kerberus-je-tataz-osoba-dr-axle-vysvetlis
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/doporucite-mi-nejakou-vedmu-kartarku-ktera-by-nahledla-a-zjistila-kdo-a-proc

annas

Věrohodnost informaci uživatele
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-je-bolak-a-ocko-uz-jsem-je-tu-dlouho-necetla#discussion

Drap

Nevím proč se už po několikáté vytahují staré vykonstruované pomluvy. Annas zde již několikrát vysvětlovala. Znovu vkládám stanovisko admina k tomuto problému

Informace od Administrátora serveru:
Před časem došlo k převedení některých příspěvků z profilu Kerberus pod annas (v té době neaktivní profil). Příspěvky byly ověřeny podle přístupových logů a technických informací tak aby byly přiřazeny správně. Nejde tedy o chybu, ale důsledek přesunu a rozhodně se nejedná o porušení pravidel ze strany uživatelky annas nebo Kerberus (vše bylo provedeno provozovatelem serveru). Naopak vnímáme negativně některé příspěvky zde v otázce a diskuzi, které vytvářejí nevraživou atmosféru osočováním a napadáním ostatních. Prosím zdržte se podobného jednání, budeme je považovat za porušení kodexu.
Děkuji
Admin Odpovědi.czI

annas

Jako Kerberus jsem odpovídala asi od března 2011 do září 2011. Takže lze spočítat dobu, že annas tehdy neexistovala. . Je možné snadno zjistit, že annas byla v této době neaktivní.

led

Ocko, po vašej informácii a tom aký ste počítačový laik ma čím ďalej prekvapujete svojou bravúrnou schopnosťou vyznať sa vo výpočtovej technike.
Hlboko skláňam klobúk…

led

Ešte jedna malá otázočka:
vy ste nikdy, opakujem, nikdy nepoužili iný profil na tejto stránke

PS.
aj ja akotak, ako by niekto nazval laicky, rozumiem počítačom a dokonca viem aj čítať.

anonym

Ne nikdy, opakuji nikdy, jsem jakýkoliv jiný profil nepoužila.
Jednak k tomu nemám důvod a považuji to za nepoctivé. Každý by měl přece vystupovat sám za sebe a neschovávat se za někoho cizího, i když je to jen virtuální chování.
Vůbec mne udivuje taková otázka zrovna od vás a zrovna na mne. Jak bych mohla odsuzovat podvádění u druhých a sama se jej dopouštět?
Někdo si ta měřítka představuje setsakramentsky gumová.

led

Oprava textu chýbalo dôležité:
Ešte jedna malá otázočka:
ocko, vy ste nikdy, opakujem, nikdy nepoužili iný profil ako svoj na tejto stránke?

Drap

Za posledních mnoho dnů, mně příspěvek o protekci, intrikách a čachrech opravdu pobavil. V tomto případě je to asi opravdu nejlepší vtip. A nebo že by ? Podle sebe soudím tebe ?

manon

Protože to byla moje otázka, děkuji administrátorům, že uvedli věci na pravou míru.

manon

Dr.Axl: Nerada bych, aby mé úmysly, čisté jako padlý sníh, vedly nakonec k nějakým fabulacím, napadání, sledování, dohadování a dohadům. Já mám pocit, že tam žádnej problém není, že je vše dořešeno. Tajné agenty za každým rohem nevidím, palcování nápadné i nenápadné mne moc netíží a přátelsky bych Ti doporučila totéž :) Buď přátelský a přátelství se Ti vrátí.

Andělé

Manon, moc pěkně napsané…

anonym

OK, už jdu do sebe, ze tvých něžných retů se přece nedá neposlechnout.

manon

:)

Andělé

Dr.Axlovi ta milá věta sluší. Proč u toho nezůstat…

manon

Andělé: Že jo? :)

Andělé

Manon, tak tak, hned je vše hezčí…:-)

anonym

Díky, vždyť jsme taky byli po půl roku snoubenci s iv, tak jsem to asi ještě nezapomněl.

Andělé

Není zač,rádo se stalo. Proč nevzpomínáš častěji? Nebyly to hezčí časy?

manon

ocko: Vkládáš mi do úst, co jsem neřekla – nezaráží mne žádná obhajoba nikoho. Jen jsem tomu nerozuměla. Děkuji za objasnění, co se týče slučování příspěvků annas – už to chápu a nevidím na tom nic závadného, pokud to proběhlo po dohodě s adminy a bylo to tady vysvětleno.
Co se týče neomezených šancí na čachry a intriky, ty na netu jsou. Nepoznáš, kdo takhle net zneužívá a kdo ne. Pokud někdo vyřeší nějaký zmatek takto, nepřipadá mi jako ten správný adept na ty podvody. Takže já s tím problém nemám a jsem ráda, že tomu už rozumím :)

Nevím, proč se nezdařil odkaz na konzula, spíše se zdá, že se původně zdařil, když Děda Louda mi vysvětluje slovo konzul… Asi zase chyba software :)

manon

aha, Děda Louda asi odpověděl na ten ocásek, co se za odkazem táhne :)
Tak asi ten odkaz opravdu nefungoval, dík za doplnění správného.

anonym

Ad manon, je dobré po vložení otázky si sama zkusit kliknout na vložený odkaz, zda je funkční.
Není-li, stačí v doplnění ještě vložit opravu, aby se dalo nahlédnout, k čemu se otázka vztahuje a odvolává.
(Toliko, přátelská rada, prosím nenapomínat emocemi).

manon

jo, to je dobré, ovšem doplnění by už stejně bylo vyčerpáno…
štve mne, že něco rozepíšu, pak mi chybí odkaz, abych ho našla, ztratím psané, tak si to zkopíruji, přepínám, vkládám, až si nakonec nezkontroluji odkaz – taky jsem musela odejít a nebyl čas, zmatky, zůstalo s chybou… co naděláš :)

anonym

Klídek, to se stává, máš štígro, že tobě to projde.
To mne by už rozcupovali na maděru, ať se sem nes…u, když ani nemím tak triviální věc, jako vložit odkaz – minule si jistí pošušňali, když asi natřikrát do diskuze vkládali odtažité jedy, že prý se odkaz neotevírá (jistá zlatá jej mezitím škodolibě a ponstychtivě vymázla, takže se zobrazovalo, že odkaz nelze nalézt).

manon

To nebudeí štígro, Dr.Axl, to bude spíš „jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“.

manon

To nebudeí štígro, Dr.Axl, to bude spíš „jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“.

manon

:DDD A máme to nechtěně i s tou ozvěnou :)

anonym

Díky za recept, jak nainscenovat tzv. „kouzlo nechtěného“. Šikulka, rychle se učící.

manon

Podezíráš marně :) Čirá nešikovnost či netrpělivost – vůbec nevím, jak to vzniklo a pak sem čuměla :) A celkem jedno, zda věříš, nebo podezíráš z inscenace. Já se zasmála.

anonym

Za příspěvkem měl být smajlík, takže napravuji 🙂

led

opakovanie sa stáva pri veľmi rýchlom dvojkliku, než sa odošle. Počítač to spracováva rýchlejšie než sieť, takže cez „hviezdnu bránu“ ten druhý klik prekĺzne ako tieň prvého.

briketka10

a proč já to nemohu stále vstřebat do té mojí škeble ??

manon

Co nemáš vstřebáno? Ptej se, Odpovědi jsou od toho.
Já se taky ptala, a pomalu začínám chápat…

Andělé

🙂

briketka10

🙂 manon vracela jsem se do staré otázky a žasla jsem co tam zas bylo keců už mi to vadí víš

manon

Jo, jsi tady dýl a asi je to pořád dokola. Nemyslela jsem to zle. myslela jsem, že vážně něco z těch dnešních řečí nebylo jasné. Ani bych se nedivila :)