Lorrien

Také se Vám stává, že si připravíte řeč, pokusíte se ji přednést, a pak jen vzpomínáte, na co všechno jste zapomněli??

Když dlouho dopředu vím, že s někým budu na dané téma hovořit, tak si to tak trošku připravím, abych tomu dotyčnému řekla opravdu všechno, co chci říct. Pak, když s ní/ním mluvím, znervózním a neřeknu vše, ale odcházím s pocitem, že jsem opravdu vše řekla. A když mám později čas nad tím přemýšlet, tak si uvědomuji, že jsem neřekla skoro nic. :)))))
Je to tak trošku řečnická otázka a zároveň téma k diskusi. :)))
PS: Na tuhle otázku jsem nepřišla náhodou, už tři dny si neustále vyčítám, že jsem neřekla všechno… ;)

Nejlepší odpověď
led

Krásna spomienka na školské roky. Ale potom som sa naučila jednu krásnu fintu, aj tu ju veľa užívateľov používa:
„ak nevieš, odpovedaj to, čo vieš a nedaj sa zastaviť.“

Další odpovědi
mosoj

Lorrien. Mám takový pocit téměř celý život. Myslím si ale že to není nic škodlivého ani nic za co by jsi se musela stydět. Zkušenostmi se to bude zlepšovat, ale jak se říká „nikdo není dokonalý“.

quentos

jo, to je přesný ;{)> to se mi stává prakticky po každé mé hodině angličtiny…

manon

Ne, tak tohle už nemám :) Mívala jsem velkou trému, když jsem měla na veřejném fóru mluvit. Ale dobrá příprava zafungovala, tréma nezvítězila a nakonec jsem řekla vše, co jsem chtěla, i když jinými slovy :) A čím je člověk zkušenější a honěnější v oboru, tím méně připravuje, co by řekl a jde i do debaty či povídání zpatra. V případě projevu by to bylo ovšem jiné – tam bych šla s papírem, abych neztratila nit.
A pokud jde o to, co chci nějakému „dotyčnému“ říct, tak to si klidně počkám na vývoj debaty a reaguji spontánně. Napadnou mne někdy i věci, co bych dopředu nevymyslela. Ale nejsme všichni stejné typy…

Drap

Nic takového se mi nestává.

annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-je-kerberus#discussion

annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-vam-ten-dr-axl-udelal#discussion
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zverejnenie-vnutornej-posty-uzivatelom-bez-vedomia-a-suhlasu-druheho-uzivatela-ano-nie
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/souhlasite-se-mnou-ze-zde-vladne-kybersikana

annas

Stále se někdo ke Kerberus vrací a rozšiřuje lživé informace, i když to několikrát bylo vysvětlené..

Z jedné IP adresy se připojovala matka Kerberus, dcera Kropítko a její manžel Kokotěnko. Měla jsem jen přístup do profilu Kerberus – přihlašovala jsem se jejím mailem ze své IP adresy.

To, že jsem jsem měla přístup k profillům Kokotěnka a Kropítka, jsou lži, spekulace, přece admin viděl, odkud se přihlašuji.

Nevím, jak jsem se mohla tedy bodovat. Lepší je překrucovat – zakrývat své.

anonym

Annas, Led a Andělé, ať na to zpětně zkoumám jakkoliv, tak se jedná o poměrně obludný způsob demagogie nepodložené řádným vysvětlením. Mně radíte klepat na hlavičku, nebudu Vám odpovídat ve stejném duchu. Z věcného hlediska ani jeden příspěvek nevysvětlil to, proč má profil Annas body od Annas. A to mi vrtá celou dobu v hlavě. Vysvětlení se zřejmě nedočkám. Kde nejsou věcné argumenty a neexistuje legální vysvětlení, tam nastupují urážky, křik a sprostota.
Nebudu se opakovat, ale tady zřejmě někteří uživatelé čtou jenom to, co číst chtějí a zbytek se snaží do základu popírat, jako by tím šlo vymýtit i vlastní přehmaty a chyby.
Teď jsme řešili otázku zda ještě platí „čistému vše čisté“. Tak jak je to s Vaší čistotou, když nedokážete obhájit něco, co tu je konkrétně prokazatelné a na místo vysvětlení tehdejšímu „nováčkovi“ zde hrozíte, zastrašujete a snažíte se urážet.
Já se Annas dotknout nemínila, žádám ale opakovaně vysvětlení, kterého se mi doposud nedostalo. Žádala jsem vysvětlení i v osobním e-mailu Annas, když jsme si psaly. Ani v jednou z jejích příspěvků však odpověď na tuto otázku nebyla. Tvrdila mi, že použila pouze dva nicky.
Trapné smajlíky by žena, která se holedbá téměř padesátiletou učitelskou praxí, neměla užívat ani vůči žactvu školou povinnému, natož se tím ztrapňovat na Odpovědích.cz. I způsob vyjadřování svědčí o tom, kde je zřejmě pravda. Nachytaný provinilec většinou kolem sebe kope. Jestliže takhle hájíte něco, co tu může vidět doslova každý člen, tak zřejmě daná záležitost legálně vysvětlit nelze.
Děkuji, děvčata. To mi stačí.

bolak

můžu se tě zeptat, proč otevíráš 191 dní starou otázku? :)

anonym

Sám jsem dal tento námět annas v době, kdy byla ještě Kerberus, jež se toho lačně chopila.
(Sama v té době ještě ono úsloví neznala, ale překvapila mne prozrazením, že občas vyhledá některou otázku i s odpovědí na netu a pak zašle už hotový odkaz některému ze svých oblíbenců, aby tam s velkou slávou odpověděl, čímž oba sbírali body a reputaci při podobných habaďůrách na uživatele. Tento jev byl častý zvláště v dřevních dobách před 2,5 roky, kdy se pořádala tzv. jazyková dopoledne).
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/objevuje-se-u-vas-po-urcite-akci-tzv-schodistovy-efekt-fenomem

anonym

(Pro případné pochybovače, lze doložit archivovanými maily).

led

Ako som si sšimla už opäť mávaš zverejňovaním mailov? Nevyjasňovali sme si náhodou niečo o e-pošte?

anonym

ad led, v češtině doložit, neznamená zveřejnit, viz český slovník.
(Jak patrno, funguje šeptanda, že by ses sama zcela náhodou vracela do 2 dny starých diskuzí, tomu lze jen těžke uvěřit a zátoveň leccos vysvětluje o jisté zřejmé a cílené podjatosti tónu).

led

Bežne sa vraciam aj ďalej do histórie, ak ma niečo zaujme, alebo mi pripomenie.
Ale prirodzene nepátrala som „pak zašle už hotový odkaz některému ze svých oblíbenců“ či je to pravda, alebo nie.
Ale aj v češtině „lze doložit archivovanými maily“ v určitom spojení môže znamenať zaobalená vyhrážka. ako skúsený v práve, by si to mal vedieť. Alebo, je to „souvislost čistě náhodná“?
Nič z toho, načo sa odvolávaš vo svojom prvom príspevku (Sám jsem dal tento námět…) nie je v otázke a ani v odpovediach.
Ak chceš, aby sme ťa pochválili aký si nápaditý, tak to rovno napíš.
Ale nebuď „demolátor“ a prestaň rozbíjať postavené.

anonym

ad led, zkusme se vrátit tedy k věcné rovině:

  1. „Ako skúsený v práve“ jsem pečlivě volil formulaci, z níž je jasný důraz na pochybovače, že se nejedná o pouhou domněnku, či podezření.
  2. Už jsme si ujasnili, že vzhledem k anonymitě nicků, se na vnitřní poštu listovní tajemství nevztahuje.
  3. Jsem zásadový odpůrce podvádění a sám se jej nedopouštím. Pakliže ovšem někdo zjevně lže, je na místě usvědčit průkazným odkazem. – Vždy je podnět ze strany aktéra nešvarů.
  4. Nač ta jízlivost, snad jsi poznala dávno, že věčně napomínat pachatele závadných příspěvků, je role krajně nevděčná a napadaná, o palcích ani nemluvě. Dál než zlatu, tu stejně žádná meta není.

Když je někdo obecně a populisticky chválen, většinou je to podezřelé a podbízivé.

  1. Jako zkušenému reviznímu techniku, pokud bys aplikovala tvůj nedávný postoj v kauze strojoven výtahů, by ti český SUIP nejspíše odejmul oprávnění.

anonym

Ostatně jediný palec je též příslovečná „souvislost čistě náhodná“.

led

ďakujem ti za palčeky :)

anonym

Palčeky si zasloužíš (byť možná i vedlejším efektem téhle diskuze), nakonec já ti ho dal i sám, protože tvá odpověď je případná i s tím odkazem na častou aplikaci zde na Odpovědích. Právě annas (Kerberus) ji přece s oblibou požívá už od prvopočátků (dodnes) – často mimo otázku, ale vždy s autoritativním kantorským a poučovacím akcentem s četnými odvolávkami na oblíbené zaprášené etymologické prameny – pro nás ostatní, řadové hlupáčky.
Na všechny jazykové dotazy, co znamená DNES určité rčení, zásadně odpovídá, co to znamenalo před stovkami let, bez ohledu na to, že dnes už mají zcela jiný význam. Hrabe se v historii, aniž by byla schopna akceptovat bouřlivý vývoj dnešní živé mluvy. Za tytéž pedagogické přístupy, dávali školní inspektoři razantní napomenutí.

led

oprava:
Ako som si všimla…

led

Mal si na mysli v tvojom odkaze toto?:
„Mě se to stává dokonce i tady na Odpovědích.
Něco vypálím od boku, jak mi to slina na jazyk přinese a po chvíli, když už tam přibude palec a tudíž to nejde přepsat, se mi rozleží vtipnější a uvážlivější formulace.
Ale zase by tam nebylo to kouzlo okamžiku a mohlo by to působit příliš promyšleně a tudíž pro zdejší převažující klientelu, hůře pochopitelné.“

Nechápem o akom úsloví hovoríš,
ale pokiaľ by šlo o:
""Annasino vzdělávací dopoledne" je dobré, teším sa naň ako malý žiačik. Odľahčuje to myseľ a aspoň si overím, či som nezabudla látku Základnej školy." je zaujímavé, že ty píšeš o Kerberovi a pritom to bolo:„Annasino vzdělávací dopoledne“ ako to vtipne nazval Miroslavst a nie Kerberove. Prekontroluj si, prosím, svoj archív, či si sa nechtiac nepomýlil.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-ze-by-to-tak-mohlo-byt
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-vyznam-slova-konzul
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ukamenujete-me#discussion
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/usporadate-vety-tak-aby-vysledny-text-daval-smysl#discussion

anonym

Ad led, sice jsem tu v šerém dávnověku ještě nebyla, ale mohla bys mi vysvětlit, jak je možné, ve tvém šokujícím 2. odkazu, aby tazatel sám sobě zároveň odpovídal (i se vzájemným obodováním)?
Pak se ovšem oprávněně nabízí otázka na čachrování, podezřelé komploty a nemístné protekce.

led

U vás ako „nováčika“ by som takú otázku pochopila. Ale zjavne vám nik nepovedal (v mnohých príspevkoch o tom bolo písané), že niektoré kerberové príspevky admini pripísali annas. v tej dobe kerberus a annas boli dve rozdielné užívateľky.

annas

Ocko, máš krátkou paměť- Projdi si maily, kde jsem Ti vysvětlovala, jak k tomu došlo.
Abys nepřispěchala s troškou do mlýny.

kropitko

to jsou mamtáci,,:-D

anonym

Tys mi jen ospravedlňovala, že máš dva nicky, ale o tuplovaném bodování jsi stydlivě pomlčela.

annas

Ad ocko.

Pojmy nejsou dojmy. Já vysvětlila srozumitelným, pochopitelným způsobem objasnila, vyložila ..

Opakuji šéfova slova, která směřoval l led

(Jak patrno, funguje šeptanda, že by ses sama zcela náhodou vracela do 2 dny starých diskuzí, tomu lze jen těžke uvěřit a zátoveň leccos vysvětluje o jisté zřejmé a cílené podjatosti tónu).

kropitko

co to meleš za sračky??? Když o tom nic nevím, tak držím hubu,,,

Andělé

kropítko,sama poslala odkaz kde má vše vysvětleno,akorát sama sebe ztrapnila…

ocko,co si to vůbec dovolujete znevažovat fakta a lživě se v nich štourat!
Vaše slova jsou JED!!! Zasloužíte si DEAKTIVOVAT!!!

kropitko

Andělé, je to hrůza,,,já bych deaktivovala celé odpovědi,,,nej­raději,,,:-D

Andělé

Kropitko, asi nejlepší nápad.....:-D)))

bolak

Souhlas. :)

Štípas, tak už to vypni…

Andělé

Tak kdo se vypne první? 😁

Andělé

Kropítko, zapomněla jsem ve větě napsat : sama OCKO poslala…

kropitko

jjj, já to pochopila,,:-D

annas

Stačí zaťukat na hlavičku, případně před použitím zatřepat…

Andělé

😁))))))))))))­))))))))))))))))))))))))­))

anonym

Právě, že jsem na hlavičku zaťukala a s překvapením zjistila, že místo náhradního nicku ze své IP adresy (což by řešili jiní), tys sis vypůjčila cizí přístupové heslo, čímž na 1 nick mohou vystupovat různí uživatelé a tím si neomezeně bodovat, což by právě ze shodné IP nešlo, protože to program blokuje.
A včil mi vysvětli, nač takovéhle krkolomné intriky.
Technicky pojato – tvé body v současném profilu jsou od 4 profilů kumulované, tedy nefér, falešné a nezasloužené. Od takové moralistky vskutku šokující.
(Proč máš 5 mailových adres, nač jsou z téže IP – kropítko, kokotěnko, Kerberus a jiné, dnes již deaktivované?)
Myslím, že by to komunitu zajímalo, obzvláště po rozvíření diskuze od led u otázky na kyberšikanu a jiné podrazy.

led

ocko (Právě, že jsem na hlavičku zaťukala…)
teraz sta ma dostali. Úplne zíram s otvorenými ústami. Veď až do nedávna ste tvrdili, že sa v počítačoch (práca s programami) nevyznáte a teraz tu ohurujete znalosťami ako Kevin David Mitnick (keby ste náhodou nepoznali:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ke­vin_Mitnick
To ste si dali naozaj námahu poslať priamo Minickovi? Bežnými prostriedkami totiž IP adresu na tejto stránke nezistíte, na rozdiel od niektorých iných stránok odpovedi.cz ID počítača nezverejňuje.
Ďalší omyl ako môže byť kropitko deaktivovaná keď tu v diskusii má príspevok
"
Zlatý
kropitko

bla,bla,bla
"

nie je to zázrak?
Vytýkať niekomu počat emailových schránok. To snaď nie! Veď tým zasahujete do súkromia! Ja mám tiež niekoľko schránok a nehanbím sa za to, každá má svoje určenie.
Technicky pojato, ak sa mám vyjadriť vašim spôsobom ale budem miernejšia, váš príspevok je absolutne nevhodný a zavádzajúci – zmiešali ste šošovicu (čočku) s popolom a myslíte, že Popoluška ich neoddelí od seba. Prečítajte si tú rozprávku do konca ako to dopadlo a poučte sa.
„k dyž princ slavil s Popelkou svatbu, přišly na ní i ty dvě falešné sestry. Chtěly se jí vlichotit a zajistit si podíl na jejím štěstí. Když šli svatebčané do kostela, byla ta starší sestra po její pravici a mladší po levici, tu holoubci každé z nich vyklovli oko. Když pak vycházely z kostela, byla ta starší sestra po levici a mladší po pravici, holoubci jim vyklovli to zbylé oko. A tak byly za svoji zlobu a závist potrestány slepotou až do konce svých dní.“
http://www.po­hadky.org/index­.php?co=pohad­ka&pohadka=309
akože znie váš nick?

Andělé

Led, tj.super napsané,výstižné a trefné.
SUPER.:-))

kropitko

bla,bla,bla

Andělé

ocko,tukat více…víííce…ještě vííííííííce.
Obdivuji Vaši schopnost věřit něčemu,čemu vskutku stejně sama nevěříte. Tj.dar,který jste na své cestě našla?
Tak znovu: Kerberus je jedna osoba,Annas druhá. Jako každému,komu se něčí odpovědi líbí,je oboduje,stejně tak jako Kerberus se líbíly Annas odpovědi,které obodovala,ano?
Dále: Znáte to, jak už to tak bývá,závist Annas ublížila a z Odpovědí odešla. Kerberus,která na odpovědi už nechodila(a jestli jste si všimla,stále nechodí),nabídla Annas svůj profil. Zalistujte zpět a sama uvidíte dlouhý čas,kdy Annas Kereberus nebodovala,protože jako Annas svůj profil dlouho nepoužívala.
A dále: Po dlouhé době Annas vystoupila sama za sebe a admíni ji spravedlivě zasloužené a oprávněné body od Kerberus připsali.
Annas je má ZASLOUŽENÉ a každý člověk se zdravým rozumem to uzná a přeje je.
Vaše závist Vás žene do propasti. Je Vám na této cestě dobře?? Cítíte se štastná?? Jsou i jiné cesty,jak si dobít energii. Tomu,kdo se dobíjí závistí a záští bude stejně tak energie kradena. Může být takový člověk štastný?
Máte právo na své myšlenky a cítit ke mně a ke komukoliv cokoliv. Je to Vaše cesta,respektuji to. Ale někdy je dobé se nad sebou pozastavit,zamyslet se bez ega a kdykoliv přejít na správnou cestu.
Čas,který nám byl dán je dar a je jen na nás,jak s ním naložíme.
Hezký den.

annas

Jejda, informace z druhé ruky. Jak lze snadno získat bodíky?

  1. Vložit otázku, sám na ni odpovědět, sám se obodovat.
  2. Vožit otázku, poslat odpovědi uživatelům, i když nevím, kteří budou odpovídat,
  3. Zaplatit za body.
  4. Vše se souhlasem adminů.

Manipulace s fakty …
:.))

anonym

Tak jsem se snažila uposlechnout rady jak je to s těmi fakty, nejspíš se bude jednat o tuto aféru srovnatelnou s nynějším metanolem? viz odkaz?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chcete-nekdo-tvrdit-ze-annas-a-kerberus-je-tataz-osoba-dr-axle-vysvetlis
U odpovědi (původně Kerberus a podepsaným Jana, což není annas, která se jmenuje Anna), je náhle nick annas a současně od annas opalcovaný. Tytéž palce shodné s odpovídajícím nemá nikdo ze všech uživatelů.
Takže se nediv, že to vzbuzuje vážné pochybnosti a nejen u mne. viz barbakanova otázka a následný ohlas a rozruch nad prapodivnou protekcí a praktikami jediné protěžované uživatelky, ačkoli u všech ostatních je tvrdě postihováno.
Právě, aby to nebylo z druhé ruky, tak bys měla zjevná fakta vysvětlit.

Andělé

ocko, odkaz za odkaz,pročtěte si laskavě i zde:

annas

Před chvíli jsem odbdržela informaci od admin. kvůli svému zapůjčenému profilu.

Vyjádření provozovatele Odpovědi.cz:

Uživatelka Annas předem informovala provozovatele o tom, že bude vkládat příspěvky pod jiným profilem. Vystupování pod druhým profilem nebylo za účelem získání bodů a proto není porušením kodexu serveru. Naopak, velmi si ceníme příspěvků uživatelky, ať už byly vloženy pod profilem Annas nebo pod jiným.

Jan Štípek
Odpovědi.cz

Dr.Axl

Ad beer, zrovna od tebe bych to nečekal, kór když máš na profilu takové hezké motto – „staré blbec z brna“! Měl by ses už na takovou vivisekci vyprdnout a spíš se zaměřit na to, proč se dějí jevy, kvůli nimž se někteří chudáci musejí výjimečně uchýlit k takovémuto nouzovému řešení.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-je-a-k-cemu-na-techto-strankach-slouzi-zapujceny-profil-diky#discussion

Ještě máte nějaký problém?

Andělé

Máte dobrou školu s odkazy. Okopírovala jste správný,vše je v něm krásně vysvětleno.
Ještě nám nedáte za pravdu?

led

Dámy, prosím slušne, myslím že tento dialóg sem nepatrí.
Ďakujem ockovi (očku), neviem ako to správne napísať, že v otázke o kyberšikane na vaše nedorozumenie upozornila.

annas

led, souhlasím s Vámi. . Neměla jsem reagovat, i když… slova jsem vložila bez jakéhokoliv záměru … jen tak …

briketka10

holky já už se popadám za břicho nechte toho už :))

kropitko

😁