bolak

Jak může Dr.Axl tvrdit, že chatovací otázky sem nepatří, protože poradna je tu k jinému účelu?

Koukali jste někdo na facebookovský profil odpovědí, kde admini vybírají otázky dne?

Pokud ne, tak tady je výčet těch několika posledních:
Šli byste do vztahu s robotem?
Úsměv Mony Lisy – usmívá se nebo ne?
Týká se prohibice i poslanecké sněmovny?
Máte rádi syrečky? A chcete vědět, jak chutnají nejlépe?
První láska je los, který nevyhrává, ale celý život si pamatuješ jeho číslo. (Emil Zola)
Jaký je váš rekord na doodles olympics? ;)
Počítáte před spaním ovečky?
Chutná vám jídlo ve fastfoodech?
Převažují dnes anorektici nebo obézní lidé?
Co myslíte, jste „hajsaví“?
Bojíte se, že vám škvor vleze do ucha?

Pokud tohle jsou typy otázek, které mají být podle adminů vzorem, tak kde je problém?

Nejlepší odpověď
anonym

quentos má pravdu. Pokud někdo přidá k odpovědi i svůj názor, je to jeho věc. Nikdo nepředpokládá, že se tady budou řešit skutečně odborné záležitosti. Otázky některých uživatelů sice zní, jako by tazatel právě prodělal lobotomii, ale s tím se dá vyrovnat. Já sama někdy kladu otázky, které by se daly považovat za chatovací. Prostě jsem poněkud přehodnotila přístup. Na „odborné“ otázky z „mých“ oborů se snažím odpovídat co nejvíc kvalifikovaně, ale jinak se bavím odpovídáním i ptaním (nebo hádkami znesvářených stran). Jiný přístup by mi nebyl nic platný. A navíc právě toto „specifikum na hraně žánrů“ dává Odpovědím odlišení od jiných odpovídacích serverů.

Další odpovědi
Alesh

Já myslím, že proto, protože je to svobodný občas, tak si může tvrdit skoro cokoliv.
Doplňuji:
občas = občan

quentos

Uváděné otázky podle mě chatovací nejsou. Na všechny z nich (krom zamyšlení nad oním citátem) se dá odpovědět „ano/ne“ – to byste si moc nepochatoval :{D>

anonym

Problém bude nejspíše v tom, že každý jedinec vnímá různá slova různě. Podle Tebou položené otázky zřejmě bude rozdíl i v chápání toho, co to je chat.
Napsat na nějakou otázku vlastní názor, to ještě chat není. Dohadovat se ale v rámci diskuze o nesmyslech, které s otázkou absolutně nesouvisí, to už chatování je (a většinou zbytečné a trapné).
Dr.Axl má pravdu, že sem nepatří nejen chatovací otázky, ale chatování jako takové. Není to jeho výmysl, je to v pravidlech.

bolak

Dr.Axl: klídek hochu, klídek…aby ti nepraskla cévka..

nechceš se raději opět vrátit k fantazírování o manoniných prsou nebo nebo se znovu pokusit (už asi po stopadesáté) vetřít do Damianiny přízně laciným pochlebováním čtvrté jakosti?

to ti jde totiž mnohem líp, a navíc sem si všim, že tě to i uklidňuje…

manon

Zajímavé je, že některé otázky, které znějí, jakoby tazatel právě prodělal lobotomii, mají často nakonec větší hloubku, než ty, co jsou srozumitelné od prvního pohledu.

anonym

manon, to bude zřejmě tím, že teprve odpovědi dodají tu správnou hloubku (nebo hloupku) i otázce od lobotomisty… :))

manon

Hmm, přijde na to… i tak to někdy je. A někdy taky ne :)

manon

Bohemica: Abych to upřesnila – občas si dodatečně připadám jako po lobotomii já – jinak by mi to mělo myslet líp a otázku bych nepovažovala za blbou nebo o ničem.

Sůwa

Nejspíš to dělá proto, že za neustálou buzeraci dostává od svych soukmenovců „falešné body“ ( jeho výraz ). Zdejší ředitelé zeměkoule by měli zvážit odchod na kvalitnější poradenský server a ne se tu snažit kdekoho otrávit. Kdyby to adminům vadilo, tak by jistě pořádek uměli udělat sami, ale stávající trend sem přivede spoustu uživatelů, které to jinde tak nebaví. O to přece snad jde v první řadě, ne? Admin má penízky z reklam, ne za náročný obsah… 🙂

anonym

Ahoj, Bohemico. Trochu mmne zaskočil Tvůj výrok, že zde nikdo nehledá odborné odpovědi a odbornou pomoc. Vždyť i Ty sama máš nemálo odpovědí na odborná témata (farmaření, chov zvířat atd.). Také mám raději dotazy za své praxe. Faktem ale je, že ačkoliv dost lidí zde očekává účinnou pomoc nebo radu, stává se server kecálkem, kde se jenom plácá. Občas tu zazáří nějaká skutečně dobrá otázka (třeba mosojova na téma mraveniště), ale jsou to výjimky. Převládají tlachy, dotazy žactva na řešení úkolů a zjevně se tu odráží nuda těch, co sedí u Odpovědí.cz hodně často.
Nic ve zlém. Jenom jsem tím chtěla naznačit, že v rozporu se svou odpovědí právě Ty planému tlachání neholduješ.

anonym

Milá ocko, pravě naopak ! napsala jsem jasně, že na „odborné“ otázky ze "svých "oborů se snažím kvalifikovaně odpovídat. Odbornost otázek i odpovědí je třeba brát s určitou rezervou. Nikdo snad nepředpokládá, že by zde hledal manuál k operaci mozku. Otázky i odpovědi je třeba brát poněkud všeobecně. I moje "odborné"odpovědi přizpůsobuji úrovni tohoto serveru. Myslím, že to tak dělají i jiní fundovaní uživatelé z jiných oborů. Pokud nejde o vyjádření osobního názoru, který může být velmi subjektivní, na ostatní odpovědi je třeba 100%nespoléhat a v závažných případech vždy ověřovat u placených znalců.

anonym

A co se týká mosoj a jeho příspěvku o mravencích, ze kterého jsi tak nadšená, tak zrovna toto byla záležitost, která zaslouží pozornost. Nejednalo se o otázku, sám autor příspěvku uvedl hned svůj komentář a pro méně chápavé, dokonce svůj příspěvek zopakoval i s videem po cca třech týdnech. Navíc chyběly informace, protože jestliže žije na světe téměř 12,5 tis.DRUHŮ mravenců, jistě by stálo za zmínku jaký druh a kde tito mravenci žijí, kteří budují taková podzemní sídliště. Z ukázky mohl vzniknout zavádějící dojem, že pod každým mraveništěm na louce nebo v lese za naším domem je něco podobného.

manon

Taky nevím, proč takové nadšení zrovna z mravenců, o kterých jsme všichni v té době četli (mohli číst) na internetu. Nebylo to nic objevného, jen upozornění na zajímavou věc. Přesto zajímavé – to ano, ale nic víc.
Dělají to tady i jiní uživatelé – vezmou aktuální článek z internetu a rozpoutají o něm debatu – no proč ne. Ale proboha proč si kvůli tomu hrát na něco lepšího, že jo?

anonym

manon,máš pravdu. Kdyby se podobně jako mosoj v uvedeném příspěvku zachoval jiný uživatel, byl by oheň na střeše. Nevím jak tebe nebo jiné uživatele, ale já např. s některými otázkami od bolak nemám problém. Mnohdy mě pobaví na rozdíl od stále dokola opakujících se školních otázek nebo „příkazů“ od pubertálních uživatelů.

annas

Vzpomínám si, že podobnou otázku o složitosti výstavby mraveniště jsem vložila někdy v minulosti. Ale nemohu ji najit, protože jsem ji formulovala jinak. Snad mě paměť neklame.

Mě zaujaly některé otázky bolakovy, na něž se těžko vyhledávala odpověď i v anglických zdrojích. Kdysi vkládal zajímavé otázky jeden uživatel, který však své působení omezil.

Každého zaujmou otázky jiného charakteru, samozřejmě preferuji ty ze svého oboru, ale … bez dalšího komentáře .

manon

Bohemica: Já nemám problém s otázkami od nikoho. Některé mají hloubku, některé jsou vtipné, některé jsou pro mne o ničem, ale pro tazatele určitě důležité nebo k něčemu se vážou, někdo sem raději nosí zprávy, aby se na povídání o nich předváděl, někdy si tady nudící se děti dělají psinu, ale to vše patří k životu :) Jsem docela tolerantní člověk.

anonym

Je možné, že to co já pokládám za hloupou otázku, může někomu připadat za hodné odpovědi nebo za záminku k vyjadření.