Hufnágl

 Máte podepsanou platební (kreditní) kartu?

Pokud ano, čím, fixem?

Odpovědi
Gonfaloniér

Ano mám. Už přesně nevím čím. Myslím, že takovou gelovou propiskou. Ostatní známí to mají někteří centropenem/liháčem a dost jich tam myslím žádný podpis nemá.

Pepa25

Samozřejmě – všichni vydavatelé, se kterými jsem se setkal, to mají stále jako podmínku platnosti.
Podepsal jsem to propiskou, co jsem měl po ruce.

Arne1

Ano. Lihovkou. Ale ten podpis není ten co běžně používám.

seraphico

Nemám. Vím, že by se to mělo podepsat, ale ještě nikdy jsem s tím problém neměl.

Dochy

Ano podepisuji si je. Jednou jsem nepodepsal a hned jsem s tou kartou letěl do Anglie a pokusil se zaplatit na bezobslužné pokladně. Karta nebyla čipová, tj. nedokázala ověřit sama PIN a online PIN se v anglii nenosí… Takže po platbě se u mně rozblikal majáček, přiběhl černoch (říkám si co asi chce?) mno a šel zkontrolovat zda můj podpis na účtence odpovídá podpisu na kartě… Naštěstí měl pochopení…

Emefej

Dochy > černoch se neříká. Taky by ti ruka neupadla, kdyby jsi napsal Afrobrit.

Dochy

😉 Jasně, neupadla. Ale třeba Afrokeňan mi připadá trochu ulítlé. (nic proti Afrokeňanům osobně, ale ten pojem). Stejně tak neočekávám že mně někdo bude titulovat jako Euročecha. Ať mně (s ohledem na můj charakterizující rys třeba zrovna v tom anglickém obchodě) klidně označí za bělocha. Dokud nebude používat termín bílá (líná) kůže, budu v klidu.