Michal Kole

Proč je nepřenosná platební karta?

Peněženku můžu půjčit manželce, aby mi šla do marketu pro …, ale platební kartu jí půjčit nemůžu,proč?Proč banky nechtějí přenosnost, já myslím že v rámci rodiny se to dělá běžně a prodavačky nekontrolují čí karta je, pokud se utrácí relativně malá částka.

Nejlepší odpověď
iq

Protože je pro banku výhodnější,když máte karty 2,to je celkem jasne,ne? 🙂

Další odpovědi
hanulka11

Karta je nepřenosná a je určena pouze pro potřeby klienta, na jehož jméno byla vystavena. Klient je vzadu podepsán .Kartu nelze půjčovat, a to ani členům rodiny. Prozrazením PIN porušujete smluvní podmínky .Čipové karty mají kromě čipu i magnetický proužek. V případě, že obchodník není vybaven čipovým terminálem, bude transakce realizována prostřednictvím magnetického proužku. V tomto případě budete vyzván/a k podepsání prodejního dokladu.Jsně není problém ,aby měla kartu i manželka.