autacek

Máte pocit, že se senioři v boji proti covid-19 nějak výrazně uskrovnili?

(nemyslím teď třeba zrovna nošení roušek, to se týká všech)

Pokud jsou oni tou nejohroženější skupinou, tak je to snad samozřejmé. Nebo to zas tak samozřejmé není a celá likvidace ekonomiky má jít na vrub podnikatelů a potažmo dalším dvěma až třem dalším generacím?
--

Máte pocit, že se jsou senioři v boji proti covid-19 nějak výrazně uskrovnit?

Nejlepší odpověď
da ny

Proč by se měli senioři „uskromňovat“?! Mnozí musí být velmi skromní.
Nemají ani 100 na den. Mají se co otáčet s těmi důchody a často podporují své děti a vnoučata. Hlavně ty v nouzi Ono nestačí, že jsou izolováni a sami? Že se děti o ně bojí, izolují je od vnoučat, uvrhují do samoty… Ta je ohrožuje nejvíce.
Vám, ti senioři a důchodci nějak „leží v žaludku
Všiml jste si, že ta omezení jsou všude, nejen v ČR?

Další odpovědi
Pepa25

Peníze nejsou všechno. Po finanční stránce jsou sice důchodci (spolu se zdravotníky) jediní, kdo si vloni výrazněji polepšili, ale …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

Da ny, to že nemají ani 100 Kč na den je demagogie, za to snad nemůže covid!

da ny

Nemůže, ale musí v tom žít, platit bydleni, kvalitně jíst, doplácet léky a vše ostatní, jako jiní. Kupovat roušky, respirátory a rukavice, dezinfekce, jako všichni.
Častěji telefonují. Kupují si D a C vitamíny (co jim doporučují lékaři a děti)
To a nízké důchody zohlednila vláda, i když to mělo název "rouškovné“..
Omílalo se to stále dokola.
Také jsem ráda, že poslední vláda/y opět valorizují důchody, které se 10 let nehly, jen proto, že jedna z vlád ČSSD dopustila, aby valorizace důchodů „vypadla ze zákona“.

Jaká demagogie? Znám důchodce r. 1952, část života (od 18) pracoval jako elektrikář, číšník. Od r. 1994 OSVČ. Důchod má 8 000 Kč (dá za bydlení) a 1 vyživovací povinnost. Pracoval jako noční vrátný v lázních, o práci díky pandemii přišel. Tu a tam je na dávkách. Nyní sehnal práci v ostraze potravinového řetězce.