zvonisek

Máte pocit, že je to v této zemi jako za protektorátu Čechy a Morava?

Někteří lidé ze šoubyznysu si to myslí.

Odpovědi
Drap

Ne , je to jiné

led

Pocit niečoho, čo poznáme len sprostredkované a obmieňané podľa politickej situácii?
Porovnať by mohli snáď pamätníci, ktorí v čase protektorátu už neboli deťmi a dnes ešte dokážu porovnávať. Takých ale už nebude veľa. Ak v čase vzniku protektorátu mali 15 rokov dnes majú „iba“ 95.
Tí zo šoubyznysu ktorí tieto sprostosti rozprávajú majú skreslený pohľad, poplatný dobe. Za peniaze a výhody… prečo nie?

Ametyst

To je zajímavý názor. Lidé z průmyslu si zase myslí, že jelikož jsme montovna, jsme jen další spolkovou zemí Německa. S podivem, že ještě mluvíme česky, i když už o ničem nerozhodujeme.

Kelt

Ty děláš v šoubyznysu? A pod jakým uměleckým jménem? No, že jsem o tobě ještě neslyšel. A jaký je tvůj názor? Pokud si někdo něco myslí, na základě nějakého vyprávění a druzí ten názor sdílejí, proto, že si to někdo myslí, tak to není objektivní názor.

led

Kelt v šoubyznyse prácu tých známych zabezpečuje aj množstvo neznámych, takže môže pracovať v šoubyznyse a byť neznámy.
Umelecké meno v šoubyznyse nie je podmienkou, veľa ich vystupuje pod svojim občianskym menom.

Bobek 2

Čímsi jako protektorátem de facto jsme, od podepsání Lisabonské smlouvy. Ale ne všechno je stejné, přece jenom už uběhlo 80 let. Nebo gubernií? Plnohodnotnou federací asi EU není.

Ostatně i vaše obec se může stát protektorátem. Pokud se vám nepovedou obecní volby (například nikdo nebude kandidovat), tak vám ministerstvo vnitra jmenuje státního protektora a ten bude vaši obec řídit místo starosty, i když například nesmí rozhodovat o investicích.

Edison

Ametyst, na to jsi přišla kde, že ještě mluvíme česky? Mladí česky pořádně neuměj a my, starší, co jsme ještě zaměstnáni, tak v práci máme jiný preferovaný jazyky, jako němčinu a angličtinu. Začíná se uplatňovat i ruština.

Ametyst

https://ct24.ces­katelevize.cz/e­konomika/2931386-ochlazeni-v-nemecku-jsme-jako-dalsi-spolkovy-stat-varuje-spicar-prekoname-nekolik