Máte osobní zkušenost s vibračním pásem?

Pořídili jste si ho? Pomůže aspoň trochu rozhýbat, procvičit, nebo zpevnit břišní, popřípadně zádové svalstvo, nebo je to totálně nefunkční? Jaký typ doporučujete – Vibra Tone, ABTronic, nebo něco jiného?

Nejlepší odpověď
barnajka

Zaslepená touhou zhubnout a zpevnit si tělo, jsem kdysi dávno taky podlehla víře, že by to snad mohlo fungovat. A můžu říct, že..nefunguje :)
Prvně jsem zkoušela ten úzký pásek, ale po měsíci používání se odebral na věčnost, aniž by mi k ploššímu břichu dopomohl třeba jenom jedním jediným ztraceným centimetrem. Tyto pásky fungují na principu elektrických stimulů, řekněme až „šoků“, které do vás pásek vyšle pokaždé, když povolíte břišní svaly. Jinak řečeno – nutí vás to mít břicho neustále zatažené, což vás zeštíhlí opticky, ale to je asi tak vše. Tento pásek vám časem maximálně může dopomoct k lepšímu držení těla, ale to byste si musel/a pásek koupit jinde než v TopShopu – od nich vám opravdu delší dobu jak měsíc nevydrží :))

Pásy typu AbTronic zase vysílají do svalů elektrické stimuly, které by měly vyvolat aktivní stahy svalu, čili něco jako efekt, ke kterému dochází při klasickém cvičení a posilování. Výrobce vám snad dokonce tvrdí, že účinek je ještě silnější než při cvičení. Nevěřte, není to pravda. Ani po čtvrt roce jsem si nevšimla, že by se na mé postavě cokoliv změnilo. Přístroj vám nabídne leda tak relativně přijemnou masáž, ale o zpevnění nebo zhubnutí nemůže být řeč.

Ono vždycky jak vám někdo slibuje zázrak, mělo by to ve vás spustit červně blikající kontrolku – na zázraky prostě nevěřte a radši vezměte situaci do svých rukou :) Neexistuje přístroj ani pilulka, která by dokázala „tvarovat tělo, zatímco vy spíte“ :) Bez změny životního stylu a správně zvoleného cvičení se zhubnout ani zpevnit tělo nedá. Pokud máte problém s těžší formou obezity, určitě bych postup konzultovala s lékařem specialistou – navrhne vám správný jídelníček, doporučí druh a míru pohybu… Ztráta většího počtu kil je vždycky bezpečnější pod odborným dohledem.
No a jestli vás trápí jen pár kilo navíc a nebo ochablé svalstvo, najděte si ve vašem okolí kvalitní fitness -trenér vám už sestaví správný cvičební plán, šitý přesně na míru vašim potřebám a přiměřený vašim možnostem. Jasně, fitko něco stojí – ale to tyhle „zázračné“ pásy taky. Navíc ještě jedna faktická poznámka – je potřeba si uvědomit, že pásy typu AbTronic fungují na baterie (obvykle 2 „velké knoflíkové“, ale záleží na typu). Ze zkušenosti můžu říct, že cvičení s AbTronicem jde citelně do peněz :) Věřte mi, že fitko je v tomto případě investice 100× výhodnější, rozumnější a efektivnjěší. Protože jestli s AbTronicem nakonec někdo zhubne, pak maximálně vaše peněženka 😉

Přeju hodně úspěchů a cvičení zdar! :)

Další odpovědi
Pendolino

Zkušenost mam a moc mi to nepomohlo a navíc mi ty otřesy nedělaly dobře.po jejich použiti mě bolely ledviny i když jsem ty pasy použila na břicho a zadek,spustily mi ledvinovy kamen.od te doby je nepouživam,a mam s ledvinami klid.