vall69

je správné, když mě při cvičení břicha bolí v kříži?

Je správné, když mě při cvičení břicha bolí v kříži?

Odpovědi
Blaide

Záleží jaká bolest je. Některé cviky na břicho mohou posilovat i zádové svaly a svaly by po posilování bolet měly. Pokud je však bolest ostrá-bodavá, tak je něco špatně a v tom případě bych se zaměřil na provedení cviků a ujistil se, že jsou prováděny správně, popřípadě pokud je použita zátěž navíc, tak snížit zátěž.

hanny 2

Ano,protože bolesti v zádech jsou známkou toho,že jsou povolené břišní svaly.

da ny

Pravděpodobně jde o nesprávně prováděné cviky nebo o nevhodné cviky (to jsou např. klasické sedyxlehy nebo sklapovačky).