Galax

Funguje tato dieta???

Dobrý den, chci se zeptat, funguje stravování podle Lenky Kořínkové? má s tím někdo zkušenosti? připadá mi nelogické ládovat se šunkou a zároveň ztrácet na váze… :) děkuji

Nejlepší odpověď
chudst

Nevim, co je dieta podle Lenky Korinkove. Ale abyste skutecne hubnul, prizpusobte tomu nejen jidelnicek, ale i cvicte.

Jidelnicek by mel vypadat zhruba nasledovne. Zaprve – jist pravidelne. Na snidani neco, co vam doda energii (a ano, to jsou treba BeBecka). Na svacinu dopoledne neco lehciho – jogurt, atp. Na obed vydatne jidlo s masem. Na odpoledni svacinu nejake ovoce (jogurty, apod.). A k veceri rohlik s necim – a nejist ji moc pozde, rekneme, ze optimalni je sesta az sedma hodina.

Mate-li behem dne na neco chut, zobejte zeleninu, pripadne se podivejte, obcas maji relativne malo tuku i nejake susenky. (Pozor – ne müssli tycinky – co jsem se dival, tak tedy ty moc na dietu nejsou.)

Mimo jidla je dulezite i nejak cvicit (pokud pracujete manualne, cvicit nepotrebujete, pokud sedite u pocitace, ve skole ci v praci, mel byste dat telu cviceni). Idealni je treba rotoped. Vysledky skutecne poznate – tim, ze se budete potit a pojedete na hranici svych sil. (Samozrejme musite vedet, kde mate hranice, ale ne ze pri prvnim „me boli nohy“ toho nechate – nohy vas prestanou bolet po 10–15 minutach jizdy, pokud pojedete neustale tutez zatez. Efektivni je treba jet ze zacatku 4 minuty stred (tj. z 80% vasich sil), 1 minutu na tezsi na doraz (tj. 100%) a 1 minutu potom naprosto povolit a jet jen aby se nereklo. A tohle opakovat.)

Hubnuti je tezke, aby bylo zdrave. Anebo si muzete odrovnat treba stitnou zlazu jako moje teta nejakym utrejchem, diky kteremu „nebudete citit zarucene zadny hlad a pomuze vam zhubnout!“

Ad jeste Lenka Korinkova – s jeji dietou zkusenosti nemam, ale hlavne do sebe neprestavejte dostavat i ostatni veci. Dieta je spravna jen tehdy, kdyz se v podstate v jidle neomezujete (jen si vybirate, co jite – a je to pestre).

A abyste nerekl, ze to rikam jen tak: za mesic tohohle vseho (bez omezovani jidla, s mensim cvicenim) jsem utahl pasek o tri centimetry. Je to sakra poznat.

Další odpovědi
eLx

to by musela být sakra kvalitní šunka :)

to, co funguje, je pořád stejný – jez hodně zeleniny, ovoce, pij vodu… fakt je to furt to samý, nebudu to zase vypisovat, sorry

iceT

Dieta podle Lenky Kořínkové je založena na tom,že zvířátka a kytičky se papají podle určeného vzorce a tyto dvě skupiny se nemají míchat dohromady.Níže v odkaze je více informací.
Jestli to funguje?Stejná dieta nezabere u dvou lidí stejně rychle nebo stejným způsobem.Kama­rádčina mamka se takto stravuje už několik let a nestěžuje si.Dělená strava(což je Kořínkové dieta)je vlastně životní styl.
http://www.dieta-fit-hubnuti.cz/dieta-lenky-korinkove

Danča84

Popsáno jak zaručeně zhubnout bylo už mnohokrát. Pan Galax se ale neptal jak má zhubnout, jen jestli funguje dieta Lenky Kořínkové neboli dělená strava.
Ono je to fakt spíše o zdraví (?), je založená na tom, že bílkoviny = „zvířátka“, neboli maso, mléko a výrobky z něj, vejce se tráví v žaludku, zatímco sacharidy = „kytičky“ – moučné a pekařské výrobky, těstoviny, obiloviny, ovoce (zelenina je univerzální, dá se použít s oběma skupinami) v tenkém střevě. Příznivci tohoto způsobu stravování tvrdí, že to druhé, čili v žaludku sacharidy a ve střevech bílkoviny překáží a brání správnému trávení živin, na které je ta která část trávicího ústrojí uzpůsobená.
To, že to má na určité lidi redukční efekt, je prosté – zatímco obyčejný člověk si dá třeba knedlo-vepřo-zelo, a Lenka jen maso se zelím, sní o ty knedlíky méně kalorií. Pokud si ale místo knedlíků naložíš dvojitou porci masa, zhubnout fakt nemůžeš.
Toť asi v kostce o dělené stravě:-)

GM

Podle diety Lenky Kořínkové (dělená strava) jsem zhubla 24 kg za rok. Dietu jsem nedržela v jednom kuse, když mě to přestalo bavit tak jsem jedla třeba 2 – 3 týdny normálně a pak zase skočila na dietu. Důležité je uvařit si takové jídlo, které ti chutná a nehladovět, najíst se dosytosti těch potravin, které zrovna můžeš, pak nemáš potřebu hřešit. Pokud mohu poradit, nejvíc mi vyhovovalo jíst např. 3 dny kytičky a 2 dny zvířátka, nekombinovao obojí v jednom dni, protože každý má jiné trávení a špatně se odhaduje, zda jsem už strávila zvířátka abych si mohla dát pečivo. Tato jediná dieta na mne zabírala, 5 – 6 let jsem si držela váhu. Potom jsem zvolna začala zase přibírat a musela jsem začít znovu.

Džuls

S touto nemám skúsenosti, ale stačí ak vyhodíš z jedálnička mastné, tučné jedlá, sladkosti( aj keď sem-tam nezaškodí), a začneš jesť ovocie, zeleninu, a hlavne kvalitné potraviny a kilá pôjdu dole a ani o tom nebudeš vedieť. Vlastné skúsenosti. Na takejto strave som od mája a schudla som 11 kg. K tomu som mala samozrejme každý deň cca.25 minút Pilatesu/ rýchej chôdzi/ behu a nepocítila som žiadne obmedzovanie. Dám si aj koláč, samozrejme s mierou, alebo niečo podobné. Veď život predsa nie je len o chudnutí. A na chladničke mám nápis: ,, Nežijem preto, aby som jedla, ale jem preto, aby som žila. "