Nechápavé

Jsou tvarůžky zdravé/dietní?

Nejlepší odpověď
gecco

Dietni – podle toho, jakou dietu mas dodrzovat…
😉
Ale rozhodne obsahuji hodne bilkovin a naproste minimum tuku.

Další odpovědi
Agneta

Ano, jsou nejen zdravé, ale i velmi dietní, vhodné i pro ty, kteří mají laktózní intoleranci:D

da ny

Tvarůžky jsou „dietní“, zdravé rozhodně nejsou. Občasná konzumace neuškodí 🙂
Pro těhulky je nevhodný, viz. názor (se kterým se ztotožňuji ;)):
„Tak tvarůžky, romadůr, hermelín apod. patří ke zrajícím sýrům, které by se v těhu neměly jíst kvůli možné kontaminaci listeriozou (tedy tepelně neupravené). Dokonce jsem slyšela, že ani balkánský sýr a korbáčky. Takže já to dodržuju, i když chutě jsou všelijaké.“

Již v 50. letech lékaři vyučující na VZŠ a SZŠ upozorňovali na to, že podobným sýrům (zrajícím a plísňovým) není vhodné holdovat (raději se vyhýbat) ⇒ nic dobrého to lidskému trávicímu traktu nepřináší…
Snad jen dobré „pochutnání“…, při občasné konzumaci. 🙂

Drap

Samozřejmě že jsou. Jsou z tvarohu.

Admin2

Zkuste při vkládání otázek využívat archiv. a našeptávač, který byl k tomu účelu vytvořený..

Hned první odkaz http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/olomoucke-tvaruzky

„Tvarůžky se vždy vyráběly z netučného kyselého tvarohu, proto byly a zatím jsou nejdietnějším sýrem – mají do 1 % tuku stejně jako obyčejný tvaroh. Tučný tvaroh má nad 5 % tuku“

Šidlo

pre zdravého človeka určite áno…aj diétne

ale obsahujú mliečne bielkoviny (alergén), baktérie (alergén) a zrejme dosť soli a histamínu