kajdomsab

Je dobré cvičit každy den jiné cviky nebo zustat u stejných?

Nejlepší odpověď
Alesh

obojí je dobré
záleží, co a jak cvičíš, účel cvičení, intenzita atd., ale obecně lze uplatňovat jak střídání cviků, tak jejich nestřídání. Pokud jde o posilování, pak se zpravidla dělá to, že se nějaké období cvičí stejné cviky a po čase, třeba po měsíci se cviky změní. Ale zas u posilovaní se zpravidla každý den cvičí jiná partie těla, aby si ta zatížená, z předešlého dne, odpočinula. Pokud ale třeba cvičíš břicho, to lze cvičit každý den a pak bych asi volil částečně stejné cviky, s tím, že se snažím o pokroky, tj. po nějaké době bych se měl cvičením zlepšit, a částečně bych se snažil i cviky střídat. To lze samozřejmě i u jiných partií. Ale je dobré pamatovat na regeneraci. Měla bys napsat o co konkrétně ti jde, co cvičíš atd.

Další odpovědi
ReHu

Nezáleží na cvicích, ale na tom, které svalové skupiny zabírají.

Nerevarin

Ćlověk by měl dělat takové cviky, které se snaží procvičit celé jeho tělo. Ne se zaměřovat třeba jen na ruce. Hlavně záda by neměla být opomenuta. A cvičit každý den se uplně nedoporučuje, idkyž záleží jak moc cvičíš a jak dlouho. Ale aspoň jeden den na regenaraci by to chtělo.