peterd108

Včera jsem zkoušel dělat kliky a dnes mě bolí hlavně břicho a trochu hruď. Mám radši přestat dělat kliky?

Bolení břicha po cvičení

Včera jsem zkoušel dělat kliky a dnes mě bolí hlavně břicho a trochu hruď. Mám radši přestat klikovat?

Nejlepší odpověď
Drap

Klidně cvič, to časem přejde

Další odpovědi
Anikitos

To může mít několik příčin:

  • Cvičení poprvé nebo přetěžování – tělo není zvyklé používat svaly, po prvních cvičení to vždycky bolí, znamená to, že svaly to „překvapilo“ a rostou (jako při začátcích u jakéhokoli jiného silového cvičení – je to jakoby nepřetžitý, pálivý pocit někdy spojený s takovým „napnutím“ svalů)
  • může to být i jídlem, pokud cítíš bolest v žaludku nebo ve střevech, obzvlášť s kombinací s cvičením to někdy nedělá dobře
  • špatně prováděný cvik – křívá záda při cviku nebo zadržování dechu (stejně jako přři běhání, když člověk špatně dýchá, začneho bodat v boku).

Protože kliky „zabírají“ na hodně svalů a hl. na hruď a břicho, bude ta bolest mít co dělat s tím, že tělo (svaly) na to nebyly předtím zvyklé. Takže tělo nezvyklé na aktivitu si na ni musí teprve zvyknout; je to stejné jako když si dá notorický alkoholik po dlouhé době vodu = nesedí mu.

Cvičení není snad nikdy na škodu.

yuko

Nejspis tech kliku bylo napoprve po delsi dobe hodne. A tak pak boli. Jo, to bych zitra nemela chodit, protoze jsem toho dnes usla hodne a boli me z toho nohy?
Muj nazor je, neprestavat, pokracovat, ale pocet kliku nechat stejny a postupne si zvykat na vetsi zatez. Nic se nema prehanet, nejsme roboti.

orestez

Břicho by ti bolet nemělo. Možná břišní svaly. Pokud bolí trochu, je to znamení, že se dávají dohromady a budou sílit. – Připravují se na tvůj další útok. 🙂 hruď, tam zase bolí některé tahače. To není průser. Cviky bude lepší kombinovat s uvolňováním, protahováním. Pomalým protahováním. Líp než tady, ukážou ti na YouTube. Zablokované nervy po takovém cvičení kliků zkus uvolnit. Ruce sepni za hlavou. Aby se pevně prsty držely, táhnout ruce, je to jednoduché i bez návodu.
Kolik bylo 1. den kliků? Je to o 100 % víc, než před měsícem? To už škodí. 100 kliků na 1 posezení není v pořádku bez delší doby. Takže, pomalu. Nejprve tělo roste samo pro sebe, potom podle potřeb. A to dělej raději pomalu. Ve fitku se cvičí 3× s přestávkami. Nepřestávej.

I na YT najdeš správný trenéry.