Hykam

Máte někdo zkušenosti se svářečkou na CO2 pro domácí použití?

např. https://www.pri­jemny-dum.cz/telmig-170-1-turbo-svarecka-co2-p277373/

Případně zda je kvalitativně stejné svářet obyčejným drátem za přístupu CO2 a drátem plněným pastou.
Děkuji

Nejlepší odpověď
tforro

Věnuji se svařování na profesionální úrovni a mohu k tomu říct jen toto:
Svářečka má 60-ti % zatěžovatel 80A. To stačí na svařování běžných jeklů a trubek do síly 2 – max 3mm. Bodovat plechy taky půjde. Doma si jen tak něco smrknout asi jo… Doporučuji nesvařovat konstrukce. Žádná U ani I. Neprovaří se to pořádně !

Cena stroje je taková, že bych si ještě třeba nějaký ten peníz přidal a koupil plnohodnotný stroj. Tzn. výměnný hořák připojený eurokonektorem,vy­měnitelný zemnící kabel a hlavně cívka 15kg.
Mohu doporučit svářečku KIT 2200 Standart 4kladka + hořák + ventil + dárek. Mám ji jako záložní a s tou už se dá rozumně svařovat kdeco, ale hlavně má čtyřkladkový posuv drátu a to je velký luxus. Dájí se s ní bodovat prahy na autě i vařit konstrukce.
Rozdíl ceny je pár tisíc a lahev co2 seženete na inzerát.

Zdroj: http://www.svar­top.cz/svareci-technika/kit-2200-standart-4kladka-horak-ventil-2/

Další odpovědi
mosoj

Vlastním svářečku na plněný drát za 3600 Kč. Sváří velice pěkně materiál do síly 4–5 mm. Pro domácí občasné použití velmi vhodná. Pro profi použití nevhodná. Svařovací drát je drahý! Se svářečkou Co2 jsem nepracoval. Vzhledově se svár jeví stejný.

adam78987

Mám rovnou i další dotaz… Jakou hobby svářečku si vybrat tady: https://www.sva­recikukla.cz/hob­by-svarecky/ ?? Vůbec nevím jak si z tak velkého množství vybrat…