Avatar uživatele
Security

Máte někdo prosím moc zkušenosti ze programem Fraps?

Zdravím chtěl jsem si zkusit udělat video ze lineage2, ale nevím přes jakej program prej je na to dobrej program fraps ( www.fraps.com ) Chtěl bych si udělat nějaké pěkné video ze linage2 a vložit třeba do teho videa nějaký text atd… prostě udělat si nějaké povedené video ale nevim jakej program na to :) kdyžtak dík moc a ještě bych se chtěl zeptat jestli je to moc složité pracovat stým frapsem? moc dííííííík za každé info o programu fraps a možete sem dávat třeba i odkazy na nějaké pragramy třeba jako je ten Fraps atd…moc dík :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5199 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dandi

Nahrávání
Zapněte Fraps. Můžete ho stáhnout z http://fraps.com/ Nastavte nahrávání na Full-size a na 30 fps (nebo nižší, pokud se video trhá.)
Zapněte LFS- Jděte do Nastavení> Ostatní> a nastavte Omezení fps na 30 fps (Podle nastavení ve Frapsu.)
Ve hře spusťte záznam (pokud chcete, stisknutím Shift+U nastavíte osobní kamery.) Stiskněte Následovat vůz.
Stiskněte Shift+F, aby Vám zmizely veškeré věci z obrazovky (= HUD = mapa, časy, názvy hráčů apod.)
Stiskněte F2 pro zpomalení záznamu na 0.5× rychlost.
Stiskněte klávesu pro nahrávání, kterou jste si přednastavili ve Frapsu. Až skončíte, zastavte ==
Pokud je to vše, co potřebujete, 1 klip, jděte do Video> Compressions a vyberte jeden z kodeků (doporučuji XviD nebo DivX.) Stiskněte F7 pro uložení a je hotovo.
Pokud ale chcete upravit tento klip společně s nějakým jiným klipem, stiskněte F7 bez komprese a uložte. Nyní je čas na úpravu…

Úprava

Pokud máte Adobe Premiere Pro a víte nějaké základy o úpravách videí, použijte je. Pokud jste schopní Premiere použít, nepotřebujete ode mě další instrukce. Pokud nevíte jak Premiere použít, začněte např. s Windows Movie Maker, který naleznete v Start menu.

Pokud chcete jít dělat videa více „profesionálně“ použijte Premiere a nebo Sony vegas (popř. jde použít Adobe After Effects a jako další, a to už opravdu profesionální, je tu možnost použít 3D Studio MAX.)

Importujte klipy, které jste udělali a uspořádejte je. Udělejte je kratší nebo delší a pokud chcete vložit nějaké efekty nebo přechody. Nezapomeňte, nejlepší přechody, které bych doporučoval, jsou „rozplynutí“ nebo pozvolné „zmizení“ z/do černé. Ostatní vypadají velmi neprofesionálně. Až skončíte, můžete vložit název a titulky, potom vše už jen dokončete a uložte.

Tipy a triky

Moje rada pro dělání videí je udržet si diváka pozorného. Vyberte dobrou akci, sestříhejte záběry rychle a vyberte rychlou hudbu. Nedělejte video neuspořádané, kde je hodně věcí, které se staly, ale vy vlastně nevíte co se stalo. Pokud je video moc „jemné“, soustřeďte se na nahrávání čisté akce a na elegantní pozici kamery + pohybů. Vím, že to zní jasně, ale je to často opomíjeno. V dobrém videu by mělo všechno ladit dohromady.

Sestříhejte a vložte efekty tak, aby bylo vše sedělo do podobného stylu.

Na video se dívejte, dokud neuvidíte, že je vše jak má být a budete si myslet, že pokud byste byli diváky, tak by se vám video líbilo. Pro skrytí zpráv, které se zobrazují v Multiplayer záznamech, otevřete cfg.txt, který je ve vaší LFS složce. Najděte „MPR Message Block“ a změňte číslo opět na 0. Pamatujte, že soubor musíte uložit, když nemáte LFS spuštěné.

Rady pro Shift+U kameru. Vyhněte se velkému úhlu pohledu. Více jak 90° je příliš. Na druhou stranu, úhel pohledu menší jak 90° bude vypadat jako přibližování, které vypadá dobře.

Dále, použijte plynulý pohled. Snažte se, aby byl váš pohyb kamery dynamický a ne zbrklý. Doporučuji také nízkou rychlost pohybu, občas používám i 3 až 20 m/s. Záleží na stylu videa, který děláte. Pokud chcete, aby vaše video bylo zbrklejší, použijte větší rychlost a naopak. Pamatujte, že ne vždy je zbrklost ideální volba!

Další a zároveň poslední rada je udržet souvislost vámi dělného videa. Nikdy se nevracejte zpět(jenom, když chcete udělat retrospektivní efekt.)

Přeji hodně štěstí, zábavy a nezapomeňte se pochlubit vaším výtvorem!

Z originálu přeložil a doplnil o informace Matěj ´Spangler´ Skalník.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Attack-design

zde je návod
http://www.tem­platescz.ic.cz/frap­s.html

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek