Terryle

Máte nějakej „prokletej“ spotřebič?

Zdá se mi, že někteří lidi mají prostě štěstí na určitej typ věcí – ať si koupí jakkoli drahou či levnou, brzo jim „odejde“. Přitom s ní třeba nezachází hůř než jiní. Mně se tohle stává u sluchátek k přehrávačům – už zásadně nekupuju dražší než cca 150, do půlroku se mi odrovnaj, na značku nebo cenu nehledě. A doma máme děsnou kliku na masážní sprchový hlavice. Koupíte levnou čínskou – vydrží měsíc. Koupíte drahou, vyrobenou ve slušný zemi – vydrží třicet dní :oD Taky se vám to s něčím stává, nebo je takhle postižená jen naše rodina?

Nejlepší odpověď
led

Zákon 3:
ak sa má niečo stať, stane sa to 3×.
Tento zákon má málo výnimiek, čim sa potvrdzuje jeho pravdivosť.

Terryle,
aj predmety majú dušu, niekedy sa cítia ohrozené živočíšnym druhom – človekom. Treba s nimi nežne, ale prísno. Už ste sa im niekedy skúsili prihovoriť?

Ale ináč nie ste sama postihnutá štrajkom predmetov. Je to bežné. Preto sa ich toľko vyrába.

Další odpovědi
lukas.zmizik

já mám zásadní problém s nabýječkama na telefon. když mám doma tři, všechny najednou se mi ztratí a já musím koupit čtvrtou. a když ji koupim, najdou se i ty zbylé. tu jednu si pochvaluji, protože svítí modře a říkám si, že tuhle zvlášť nemůžu ztratit a nyní nemám ani jednu. a hádej, jak sem přišel k těm třem předchozím…

arygnoc

spotřebiče ne, ale baterky do nich mi vydrží 2–3 dny (a měli by vydržet měsíc, v hodinkách dokonce rok).
Všechny baterkové věci jsou uloženy hluboko ve skříni.

anonym

Stava se mi , a nejenom me , jak jsem slysela , ze vzdy po par letech " odejdou " 3 veci v domacnosti. Skoro naraz. Me odesla na Stedry den lednice , kratce predtim vysavac , a predtim urcite take neco , jen uz si nemuzu vzpomenout co. 🙂 -iv-

gnosis

mam podobnou zkusenost se sluchatky nebo mysi k pc. at koupim z tesca za 80 korun, nebo treba drazsi za 4 kila, po par tydnech prestane fungovat jedno sluchatko, tlacitko je vyklikane a klika jen obcas nebo vickrat nez chci … zvlastni ovsem je, ze prvni moje opticka mys, kterou jsem koupil asi pred 10 lety funguje dodnes bez jakehokoli problemu. podeziram vyrobce, ze to delaji schvalne – kup, 2× pouzij, vyhod, kup, 2× pouzij, vyhod … ale kdovi jake temne sily za tim stoji.

Terryle

Led: hmm, možná to u nás jde po násobcích 3 – určitě už to bylo víckrát :o) Je ale strašně zajímavé, že nejste jediná, od koho tohle slyším. Jednou mi jeden připitý budoucí vojenský pilot nebo dispečer (tudíž kluk celkem racionální) vážně vykládal, že se letecké katastrofy dějou v sériích po třech. Brala jsem to jako kecání lízlýho člověka, ale on je vážně fakt, že dost často se tyhle věci kumulujou. A když se může smůla lepit letadla, tak co by nemohla na jiné věci…

S tím domlouváním a nenadáváním možná máte pravdu – zabíraly na to oba moje notebooky. Současnýmu táhne na třetí rok, z toho dva se mu pravidelně občas rozsype obraz – asi něco s grafickou kartou. Zatím vždycky naskočil zpátky – po náležité domluvě :o)

led

V zmysle hesla „po dobrom najďalej zájdeš“