STUDENTKAEVA

Máte nejaké triky na učení historie?

Postoupila jsem s nejnižším počtem bodů na okresní kolo olympiády z dějepisu..Nemáte nějaké triky? Olympiada je za čtrnáct dní.Témata jsou jasně daná..Učili jste se i zbůsobem, že jste se koukali na filmy? Vyhovovalo vám to?

Nejlepší odpověď
Drap

Film je většinou jen vhodný doplněk. Historii bude nutné nastudovat z literatury.

Další odpovědi
anonym

Když jse mě vztřebávací období,tak jsem četl kolikrát na sřídačku i 3 knížky.
Doplňuji:
Zapni užitečný film a čti u toho,zjistíš,že máš uči i uši,když spěcháš na olympiádu,co nepobereš vědomě,otiskneš si do nitra a podvědomí si to vytáhne na povrch samo,když bude potřeba,samozřejmě je lepší žrát písmenko o písmenku,ale když spěcháš… knížek je na jedno téma víc,jisté techniky jsou praktické pro dosažení kýženého výsledku.

Pepa25

Já jsem pro dějepis potřeboval dobrou kostru – rámec s hlavními událostmi a daty a mezi to si napasovat ostatní, nejlépe pomocí nějakých mnemotechnických pomůcek.