Kepler

Máte nějaké metody na usínání bez čajíčků a prášků?

Mně lítíají hlavou jen nějaké fantazie, ale stejně ještě v 5 ráno nespím.Takže jít za svou praktickou lěkařkou a nechat si předepsat nějaký vozembmouch?

Nejlepší odpověď
Alesh

Prosím tě… důchodce… do práce nevstáváš, pokud vím, jsi sám, tedy o nikoho se nestaráš, a ani nikdo o tebe, tak co řešíš? Nechce se ti spát, tak nespi, tělo si řekne. Máš TV, máš PC, tak si to v noci klidně zapni a čum do obrazovky. Natáhni se klidně během dne, až si tělo řekne. Já na tvým místě vůbec, ale vůbec bych se tím netrápil, neřešil to. Prostě se nenuť, podle to ti dělá ten hlavní problém, že máš pocit, že když je noc, že jako musíš spát, protože tak je to správně, tak je to normální. Jak jsem ale psal, v tvojí situaci, je to úplně jedno… takže se na to vyprdni. Jo, jinak na noční blbnutí zkus https://www.ga­metwist.com/ … já tam hraju Žolíky, Srdce a Solitaire. Hráče tam seženeš i nad ránem, takže super!

Zdroj: https://www.ga­metwist.com/

Další odpovědi
aliendrone

V zásadě souhlasím s Aleshem. Jen bych hrál něco vymazlenějšího, než Solitaire, ten je přeci jen trochu nuda. I třeba singleplayer. Ty máš výhodu v tom, že bylo vydáno MRAKY her a dnes se VÍ, které stojí zato je hrát (čas/lidé je prověřily). Navíc i současný „obstarožní HW“ je díky časovému odstupu pro ně „špičkové herní dělo“. Jediná potíž je, že by bylo potřeba dědky/báby to naučit hrát (není to atomová věda, ale starší generace to nemá v krvi, takže potřebuje chvíli „vodit za ručičku“, než si to osvojí). A zkoušet to bez pomoci, no zase až tak easy to není, můžeš klidně nad blbostí, nad kterou se nikdo nepozastaví dumat celý den, pokud ti to někdo neobjasní. Což asi chápeš, že jestli to má být OPRAVDU zábavné, tak to nemůže být primitivně jednoduché jako třeba Mrkvosoftí Miny. :)

Občas uvažuji nad tím, že kdybych do toho někdy hodil vidle a „zdůchodnil se“ (BLBOST, padnu na poli pracovní cti a slávy v plném nasazení!), tak udělám web právě pro tento účel (naučit hrát lidi jako ty), abych dělal něco užitečného (nwm CO bych dělal, kdybych NEDĚLAL). Ale na to NEDOJDE, tož sry bejku. Nicméně mi nikdo nevymluví, že kdybych ti ozřejmil třeba Tiberian Sun (realtimová strategie) nebo Civilization či Heroes of Might and Magic (tahové strategie), Baldurs Gate či Diablo II (RPGčka), tak tě tu uvidíme ZŘÍDKA, protože bys ani NEMĚL ČAS SPÁT. Vím to JISTĚ! ;) :D :D

nyjono

Mně funguje čtení.
Vždycky se mi po 1 stránce začnou klížit očka.

Roman71

Měl jsem to před 30ti lety podobně.
Šel jsem ve 22 hodin spát a ještě ve dvě ráno jsem tupě zíral do stropu, až jednou.. Ne, žádná záhada. Byl jsem po návratu z vojny dlouho ve stresu a nedokázal jsem se uvolnit. Pomohlo až vědomé řízené uvolňování svalů od nohou až po hlavu. Nešlo to hned, ale za nějakou dobu se to povedlo.
Dneska lehnu, uvolním se a do 10ti minut spím. Paráda!

df

Buď tak, anebo se pak najebat

Disraeli

Můžou to být i nějaké fyzické problémy, tak bych návštěvu zdravotníka nezavrhoval.
Pokud se to týká jen zaměstnání mozku a jeho „nutnosti“ nad vším přemýšlet a představovat si, tak vstaň a jdi se na pár minut projít. Nemusíš se bát, že se moc probereš a pak neusneš, protože bys stejně jinak brzo neusnul. Když se pak vrátíš do postele, mohlo by to být lepší, mysl by mohla být klidnější.

Dále je tu alternativa si chvíli před spaním číst, nejlíp dobrodružnou a podobnou literaturu (oddechovou), nějaký román. Sice mysl bude i tak před spánkem myslet a představovat si věci, ale pravděpodobně budou souviset s tou knihou – mozek bude lépe koncetrovaný, zaměřený a jsou to představy, u kterých se dá snáz usnout.
Ovládnout svou mysl, umět ji uklidnit (pravidelně medituj nebo se uč koncetraci, sem tam relaxuj).

Snaž se o fyizckou relaxaci, uvolnění. Jsou různé techniky na susnutí, většinou související s počítáním a dýcháním… ale nemusí to být vůbec složité počítání, stačíí vždy nádech a počítat, třeba od jedné do sta (nebo pozpázku).
Další relaxace je o uvolňování svalů, prostě procházíš své tělo od konce nohou až po hlavu a snažíš se je maximálně uvolnit. Je to jednoduché, tělo se uvolní, mysl dokonale zaměstná a pak už prostě bude stačít jen s tím přestat a usnout.

Jiří Bohumil

Můj osobní názor i zkušenost. Přes den se přiměřeně unavit fyzickou prací, zajímavou činností a velmi důležité je zachovávat pravidelný „spací“ režim. Pokud jsi důchodce (jako že jsi) tak po obědě si dát „dvacet“. Já tedy i mnohdy „hoďku“. Ale jinak nepospávat a „nečučet“ na TV. Večer nekoukat v TV na „akční“ seriály a filmy, spíše na zábavné a uklidňující. Pravidelně chodit spát v určitou dobu (já osobně kolem půlnoci), před spaním i třeba chvíli číst lehčí literaturu.
Pokud pak tuto pravidelnou dobu překročíš, usíná se poměrně hůře.
Poslední jídlo tak kolem 18–19 hodiny. Večer nepít žádné slazené minerálky, ale když tak občas třeba 1/4 l hrníček čaje z meduňky.
A hlavně se z ničeho „nestresovat“, hlavně ne z té „Ukrajiny“ a současné politiky.;-)

zjentek

Po oraném poli v těžkéch botách dej se špacír, před postelí naznak, pak na tlamu ti garantuji pád.

_Bůh_

Ani meduňka nepomůže?

Rančer

Slyšel jsem, že je dobré si před spaním dát sklenici vody s trochou medu (někdo si dává místo vody teplé mléko). Prášky při častém užívání beztak ztrácejí svůj účinek, ale jako dočasné řešení asi fungují. Dokud to jde, je lepší dát přednost přírodním zdrojům. Mimochodem, ne každý čaj má stejný účinek a má se pít pro lepší spaní. Spousta čajů fungují jako běžné stimulanty podobné třeba kávě nebo energetickému nápoji. Na každého zabírá něco jiného, mně stačí i relaxační hudba před spaním nebo procházka.

Drap

Mám jednoduchou a účinnou metodu. Lehnu a spím. Kdykoli a kdekoli.

led

Pane, máte s tím problém?
Že vy jste slyšeli u svého lože tato slova:

  • Dědo, zavři oči!
  • A pročpak, broučku?
  • Tatínek říkal, že až zavřeš oči, budeme mít spustu peněz.

Není nic jednoduchší: Zavři oči brouku… https://sk-sk.facebook.com/He­lenaRuzickova­FanStranky/vi­deos/zav%C5%99i-o%C4%8Di-brouku/846967455­352511/
ale pre váš mám mladšiu a blondýnu https://www.y­outube.com/wat­ch?v=zFDgaYHQ70Y
A naozaj usnete…

Já když nemůžu usnout, počítám ovce:
jedna ovce, duhá ovce, třetí ovce, čtvrtá ovce, pátá ovcí, šestá a Boha tvojeho, ty jsi vlk!

Ve skutečnosti to mám lehké, zavřu oči, vyčistím mysl, začnu zhluboka dýchat a ráno mě probudí slunce.

dubraro

Tři piva to řeší.

quentos

Doporučuju knihy „Proč spíme“ M. Walkera a „Spánek je umění“ S. Stevensona. tTo nejdůležitější: Je třeba tři až čtyři hodiny před spaním nejíst, nepít povzbuzující nápoje a neřešit žádné problémy. Jedinou „povolenou“ náročnější fyzickou aktivitou v tomto předspánkovém období je sex. Nejlépe si číst nebo vyrazit do přírody a tam si dát min. 15 minut bosé chůze v přírodě – kontakt se zemí tělo „uzemní“ a spí se po tom báječně (vyzkoušeno, od té doby to nedělám jinak, funguje výborně… samozřejmě kromě zimy). Před spaním si dát minimálně 1,5 h „digitálního detoxu“ (bez PC, mobilu, televize a podobných „radostí“) a mobil zahodit do jiné místnosti, než v které se spí. Máš štěstí, máš-li ložnici – ta ke kvalitnímu spánku dopomůže.

Petrvlk

Masturbace :D

Baby2009

Mléko

Filip84

Jasně:

  1. nauč se vypínat mozek, zdravý organismus žije, nezamýšlí se nad sebou,
  2. alespoň 8 hodin denně fysicky makej.

Jiří Libra

Zavřu oči a představím si, že stojím před školní tabulí. Napíšu na ni 100 tu smažu krouživým pohybem pak 99 a tak dál. Usnu brzo.

Roman17

Počítání oveček a bude stěnou sedlak

Šamkra Anaha

Těšit se na na další den.

TominkaFuky

Ehm, bohužel ne… bez čajíčků se obejdu, ale na ten spánek mi prostě pomáhá sleepmag od sportcode.cz. Ten mi pomáhá maximálně. Právě v tom usínání je jeho síla a za to jsem ráda moc.

led

Přiznávám ta slova o dědovi „Dědo, zavři oči!…“ jsem kdesi slyšela, nebo četla, jenom nepamatuji kde.

aliendrone

Kepler>>> Díkes za obohacení slovní zásoby! Když nechceš pít ČAJÍČE, helfne zásun do…, ale to ty ZNÁŠ. ;) :D :D

Disraeli

nyjono, tak to jsi asi velký čtenář, jak to tak vypadá… 😅

zjentek

Bůhu nebuď drzý!

_Bůh_

Co se ti nezdá, já ji včera kupoval sypanou. Nejlepší tchai pod sluncem.

aliendrone

zjentek>>> Meduňkou se snaží bůCH, maskovati bonzů puch. ;) :)