Avatar uživatele
Shady

Máte informace o Čingischánovi a zabíjení zběhů?

Slyšel jsem že armádu rozdělil na malé jednotky cca po deseti a když se někdo pokusil dezertovat tak nezabil jen jeho ale celou jednotku.Máte o tom více informací?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3831 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Ve zdrojích jsem našla tyto informace. Víc podrobností v odkazech.

Elitu armády tvořil tumen Čingischánovy osobní gardy, která se původně skládala jen z 80 noční strážců (kebteulů) a 70 osobních strážců (kešiktenů). Byla jeho pevnou oporou v době, kdy tatři táhli za hranice země.

V armádě se za porušení některého z předpisů udělovaly velice kruté tresty. Za menší přestupky byli vojáci trestáni ranou holí do zad nebo na břicho. Za útěk z bojiště byli popravováni nejen dezertéři, ale i všichni vojáci z jejich oddílu.

Hned poté, co se Čingischán ujal moci, byla vytvořena z kočujících pastevců mohutná vojenská organizace složena z 95 oddílů po 1000 bojovníků. V čele každého oddílu stáli nojanové. Mimoto vybudoval Čingischán vojenský útvar své osobní gardy, který tvořil 10tis. bojovníků. Vyšší vojenská jednotka – tümen – byla složena z 10tis. bojovníků čili z 10 oddílů. Nejmenší jednotkou byla jurta, schopná vyslat do boje 10 vojáků (arvan)

http://webcache­.googleusercon­tent.com
http://studen­tka.sms.cz/re­ferat/mongolske-valky
http://refera­ty.atlas.sk/vse­obecne-humanitne/deje­pis/18205/?prin­t=1

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek