Avatar uživatele
jirka F

Máte doma nějakou místnost kde se modlíte nebo meditujete?

Otázka spíše pro věřící.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Roman71 před 268 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Nemám. Nemedituji, ale odpočívám zpravidla v ložnici na posteli s tabletem. Mám tam relativní soukromí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nemám

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Není to místnost je to zahrada. K čemu je ten průzkum dobrý? (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Nemám žádnou preferovanou místnost.
Modlím se kdykoliv (i s manželkou) a kdekoliv, aniž by to kdokoliv postřehl, samozřejmě až na Boha a jeho Syna Ježíše Krista. Taková konverzace s Bohem, kterému věřím, je přínosem. Odpovědi na modlitby dostávám různými způsoby. Někdy dříve a přímo, někdy nenápadně a později.

Každopádně děkuji Bohu za tenhle DAR! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
M i r e k

Podle mě klidné a čisté místo je výhodou pro modlitby nebo meditace, hlavně na začátku duchovní cesty. Později asi člověk dokáže kvalitně se modlit nebo meditovat i v méně dobrých podmínkách. Důležité je vnitřně se aspoň na chvíli utišit, odložit na chvíli starosti, obavy a smutky, odpustit všem (včetně sebe), kteří mi ublížili, prosit o odpuštění všechny, kterým jsem ublížil já, a děkovat za příležitost odpouštět i za příležitost prosit o odpuštění. Důležitá je duchapřítomnost, uvědomovat si, kde jsem, kdo jsem, co dělám a proč. To je nejlepší místnost pro modlitby a meditace. V srdci. Tenhle svět má hluboký smysl, i když mu někdy nerozumíme. Modlitbami a meditacemi rozvíjíme naše chápání světa kolem nás i nás samých. A nejen to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Ne, ale mám doma místnost, kde seru.
Proč to sem píšu? Protože jsou to pro mě téměř ekvivalentní činnosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jirka F

Zjentek: Jednak abych se dozvěděl jestli to má někdo podobnou zálibu. A jednak abych si rozšířil vzdělání.

Nový příspěvek