jirka F

Máte doma nějakou místnost kde se modlíte nebo meditujete?

Otázka spíše pro věřící.

Odpovědi
Rokio

Nemám. Nemedituji, ale odpočívám zpravidla v ložnici na posteli s tabletem. Mám tam relativní soukromí.

Drap

Nemám

zjentek

Není to místnost je to zahrada. K čemu je ten průzkum dobrý? (;

Roman71

Nemám žádnou preferovanou místnost.
Modlím se kdykoliv (i s manželkou) a kdekoliv, aniž by to kdokoliv postřehl, samozřejmě až na Boha a jeho Syna Ježíše Krista. Taková konverzace s Bohem, kterému věřím, je přínosem. Odpovědi na modlitby dostávám různými způsoby. Někdy dříve a přímo, někdy nenápadně a později.

Každopádně děkuji Bohu za tenhle DAR! 🙂

M i r e k

Podle mě klidné a čisté místo je výhodou pro modlitby nebo meditace, hlavně na začátku duchovní cesty. Později asi člověk dokáže kvalitně se modlit nebo meditovat i v méně dobrých podmínkách. Důležité je vnitřně se aspoň na chvíli utišit, odložit na chvíli starosti, obavy a smutky, odpustit všem (včetně sebe), kteří mi ublížili, prosit o odpuštění všechny, kterým jsem ublížil já, a děkovat za příležitost odpouštět i za příležitost prosit o odpuštění. Důležitá je duchapřítomnost, uvědomovat si, kde jsem, kdo jsem, co dělám a proč. To je nejlepší místnost pro modlitby a meditace. V srdci. Tenhle svět má hluboký smysl, i když mu někdy nerozumíme. Modlitbami a meditacemi rozvíjíme naše chápání světa kolem nás i nás samých. A nejen to.

cochee

Ne, ale mám doma místnost, kde seru.
Proč to sem píšu? Protože jsou to pro mě téměř ekvivalentní činnosti.

jirka F

Zjentek: Jednak abych se dozvěděl jestli to má někdo podobnou zálibu. A jednak abych si rozšířil vzdělání.