Putin

Máte doma malované obrazy?

Nemyslím kopie, ale originály od lidí, kteří se tím živí; ptám se, protože mi přijde, že poslední dobou dost ubývá obrazů v domácnostech, lidé si radši kupují tisknuté. A co si o tom myslíte? Nebude kvůli tomu umělců ubývat?
Doplňuji:
A má cenu se tím ještě dnes živit či „přiživovat“?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Ano.

Doplňuji:
Ano, mám pár origoš kousků, kopie jsou levné, nedá se nic dělat, když si někdo nemůže dovolit…já bych je taky neměla, je to fakt drahé, ale tyhle, co mám jsou po dědovi a od mamky, něco jsem si namalovala i sama, ale to nemůžu mít na zdi vedle těch darovaných, to by se fakt dost tlouklo 🙂 Ty moje „díla“ jsou tak do ložnice, když se zhasne, v tu chvíli vypadaj nejlíp 😁

Další odpovědi
gecco

Ano.

Ano, mám…
😉
A – upřímně, reprodukce se prodávaly vždy (cena reprodukce je někde úplně jinde, než cena originálu) – a umělci dosud ´žijí´…

Doplňuji:
K Doplnění:
Spousta umělců se tak živí (nebo přiživuje)…
😉
Samozřejmě – ti už známí se tak živí i velmi dobře, zatímco ti začínající nebo neznámí se musí živit všelijak – aby mohli i malovat.

quentos

Ano.

Máme, nejen díky tomu, že maminka pracuje v galerii. Umělců určitě ubývat nebude, protože většina z nich to dělá pro radost a jako formu sebevyjádření.

Drap

Ano.

Ano mám. Umělců ubývat určitě nebude.

dědapetr

Ano.

Zaibatsu

Ne.

brillant

Ano.

Nazdar Bazar

Ano.

dejavu

Ano.

Lamalam

Ano.

Originály doma máme. Umělců ubývat nebude.

Poklička

Ano.

Conchus

Ano.

Ano, mám. To je milý Putine umění, které je věčné. Asi jsi vůbec nepochopil, proč se píšou knihy, skládá hudba, malují obrazy, nebo vytvářejí sochy. Kup si Blesk a nalep si titulní stranu na ledničku. Uděláš maximum, kterého jsi schopen. Pak se seber a jdi do nějaké galerie a hodinu si to tam prohlížej.

Michálek1245

Máme. Sice je teď ten trend v tom, aby si lidi pořizovali fotorámečky a já nevím, co všechno ještě. Ale já mám prostě rád klasiku. Takže pravidelně navštěvujeme prodejní galerie obrazů jako https://www.ga­lerieubetlemske­kaple.cz/prodej­ni-galerie-obrazu-a-umeni-praha/ kde si sem tam nějaký ten kousek koupíme. Neberu to jako nějakou investici nebo tak něco. Prostě se mi to líbí. 😉

kristýnary

My máme obrazy všude po domě. Malování mě totiž hodně baví, takže vše, co doma máme, je vlastní tvorba 🙂 . Mám malou pracovnu, ve které mám veškeré malířské potřeby a tam tvořím 🙂 . Už jsem si dokonce i z https://www.vyt­varne-potreby.eu/stojany/ koupila malířský stojan, tak si připadám jako profi malíř 😁 .

anonym

já neodpověděla na co ses ptal, promiň…nemyslím, že jich bude ubývat