verka

Jaký obraz byste chtěli mít doma?

Máte jakoby možnost vybrat si známý obraz. Který by to byl?

Nejlepší odpověď
anonym

od Leonarda Da Vinciho VEČEŘI PÁNĚ nejsem sice věřící,ale ten obraz je neskutečně živý

Další odpovědi
tomash

Imprese vycházejícího slunce od Moneta, Apparation de ma cuisine od Dalího, Blue II od Miróa… bylo by jich spusta. Škoda že jen jakoby :)

Spiritus

Výkřik-E. Munch…ten obraz miluju…

Jahoda

Leonard da Vinci – Mona Lisa.

V Paříži v Louveru jsem viděla originální obraz Mony Lisy. Krásný pohled 🙂

PostApMan

To není fér, burak mi vzal můj oblíbený obraz (je to asi jediný obraz u kterého si pamatuji název,autora a jak vypadá)

Ale mám v pracovně kopii DaVinciho „Létajícího stroje“, kupoval jsme ho na aukru, takže asi tne bych si přál mít v originálu.

(tohle není přesně on,ale je mu podobný :
http://www.dis­cworld.cz/ima­ges/ruzne/vite_ze/mi­dle/vinci.jpg)
Doplňuji:
chybička :
http://www.dis­cworld.cz/ima­ges /ruzne/vite_ze/mi­dle/vinci.jpg

ReHu

Večeře páně je super.
Nedávno jsem viděla v TV dokument o Hugo van der Goes.
Taky skělý.
Ale je jich spousty. Moooc těžko vybrat jeden jediný ten nej.

JayDee446

Něco od O. Kokoschky nebo S. Dalího.

anonym

tak tenhle neznám je zajímavý

anonym

Da Vinci má i Monu Lízu,Zvěstování to jsou obrazy které bych chtěla

PostApMan

Já jsem spíše ten technický typ, takže mě vždycky zajímali DaVinchiho kresby létajících strojů apod. Byl v tomto ohledu průkopníkem i když většina jeho vynálezů nefungovala dle jeho představ a nebo vůbec.(ještě k tomu na tu dobu)

Ale večeře, nebo Mona Líza má taky své kouzlo.

PostApMan

No to snad neni možný, co je s těmi odkazy tady na Odpovědích, dvakrát za sebou mi to tu „skomolý“ !

anonym

PstApMane na odkazu nic není

PostApMan

http://www.dis­cworld.cz/ima­ges/ruzne/vite_ze/mi­dle/vinci.jpg

PostApMan

Na 3. pokus už to vyšlo :D