Avatar uživatele
Georgina2010

Mám výpověď dohodou k 6.8.2010, 7.8.2010 jsem onemocněl.Kdo mně bude platit nemocenskou? Bývalý zaměstnavatel nebo ČSS

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5065 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
standa

Protože jste onemocněl v tzv. ´ochranné době´ (7 dní od skončení prac.poměru), tak budete mít nárok na nemocenské dávky, ale až od 15.dne nemoci.

Neschopenku předejte bývalému zaměstnavateli, který zajistí její předání na OSSZ a nejdřív počátkem září očekávejte úhradu nemocenských dávek.

p.s. zaměstnavatele vaše nemoc nebude stát ani korunu, nemocenskou bude platit stát.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
colombo3

Nejdřív odpovim-standa-co tohle je zase za kravinu? Jakejch 7 dní? Proboha,nejsi ty študent?Tak to potěš pámbu.Zase někdo sbírá bodíky žejo.Další hovadina-bude platit stát,samo že ne,zaměstnavatel,ty trdlo.
Takže,nemocenskou bude platit zaměstnavatel,pro­tože a jelikož ochranná lhůta je 42 dní od výpovědi,žádný strach,neschopenka se nenese k zaměstnavateli,co kdyby byl 250 km?,ale na sociální správu v místě,okrese,a tak už má jasno.A Vy budete mít taky jasno.Nic se neděje,jen jestli jste to stihla v té lhůtě 42 dnů.A můžete marodit,jak dlouho budete nemocná nebo vlastně "jak"budete v pracovní neschopnosti.To je, můžete i získat invalidní důchod.Tak se věci maji a né,Vám odpovídat blbinama.Přeju hodně úspěchů v marození.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
standa

Tak jsem se začetl do vašich příspěvků a pokusím se otupit hroty 🙂

  • Proboha,nejsi ty študent? → NE
  • Zase někdo sbírá bodíky žejo → jo,jo už jich mám v oblasti pracovního práva požehnaně, dokonce i pár od vás 🙂

!!! Čtěte pozorně!!!
V oblasti nemocenského pojištění dochošlo od 1.1.2008 ke zkrácení tzv. ochranné lhůty, a to ze 42 na 7 dnů (§ 42/2 zákona č. 54/1956 Sb., o nemocenském pojištění zaměstnanců )
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/nempoj/cas­t5.aspx

Takže řečeno vaším slovníkem „Co to je za kravinu, ta vaše poznámka o 42 dnech?“

  • Další hovadina-bude platit stát,samo že ne,zaměstnavatel,ty trdlo. → kromě vašeho nevybíravého slovníku jste mě zaujala neznalostí této problematiky…, doporučuji malé samostudium

A nyní ještě pár odkazů na vaše další ´zajímavé´ příspěvky :
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-narok-na-odstupne-promlcitelny

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proplaci-se-i-soboty-a-nedele-nemocenske

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/exekutor-a-dluh

http://www.od­povedi.cz/dis­kuze/musi-mi-zamestnavatel

před 5046 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek