Proplaci se i soboty a nedele nemocenske?

Nejlepší odpověď
standa

1.-3. kalendářní den:
= ZDARMA

4.-14. kalendářní den:
proplací zaměstnavatel, ale pouze za obvyklé pracovní dny, které zaměstnanec nemocí zameškal

od 15.dne:
proplací sociálka po celou dobu trvání nemoci, a to za každý KALENDÁŘNÍ DEN

To Miroslav:
„Pozor na počítání dnů nemoci např. u turnusových služeb.“ – jak jste to myslel?

Sociálka přeci proplácí každý kalendářní den nemoci, nezávisle na rozpisu směn.

Další odpovědi
Miroslavst

Od patnáctého dne ano.
Pozor na počítání dnů nemoci např. u turnusových služeb.

colombo3

Já se na to můžu vykašlat,zase standa,to co si napsal, si může přečíst dítě,Ty máš vědomosti jen a jen z internetu a opsaný,svojí vlastní větu asi nedáš dohromady,i kdyby byla jednoduchá. A zase bodíky.Otázka zněla-umíš číst?Proč opisuješ a neodpovídáš?
Ano proplácí je sociálka a to po 14dnech po zaměstnavateli­.záleží jak dlouho,do 30 dnů,pak od 31.do 60.dne se zvyšuje a tak dál.

Miroslavst

Stando:
Pokud by někdo počítal 15 dní nemoci a pak se dožadoval placení sobot a neděl, mohl by pohořet, jelikož při turnusech se klidně může stát, že toto proplácení nastane až mnohem později.
Nebudu vysvětlovat, ale pokud onemocní v pondělí a šichtu má ve středu a čtvrtek a pak až v pondělí, tak ty tři dny budou trvat vlastně 7 dní.

standa

Nerozumím. Bavíme so oba o proplácení nemocenské od 15. KALENDÁŘNÍHO dne ? Pokud ano, tak opravdu od tohoto 15.dne budou náležet dávky za každý kalendářní den.

Pokud jste ale měl na mysli období prvních 14ti kalendářních dní od začátku nemoci, tak to máte samozřejmě pravdu, což jsem vyjádřil i ve své odpovědi 🙂